Co stojí za úspěchem hodně omlazeného kádru?

Třeba Libor Topolánek, který přestoupil z Kladna právě do Vlašimi, v tom vidí skvělou trenérskou práci Drahomíra Kadlece. „Určitě, protože ani já jsem před příchodem do Kladna nikdy nic nevyhrál, tady jsem se vlastně všechno naučil. A když vidím, jaký teď udělali pokrok mladí hráči, pak tvrdím, že to v trenérovi je," míní Topolánek, který po nedělním šlágru uznal, že Kladno bylo lepší. „Proti tak kvalitnímu soupeři jsme na podzim ještě nehráli," dodal.

Mužstvo vypadalo dobře 
i loni. Prošlo plastikou nejen obličeje, ale celého těla, nicméně chirurg Kadlec dobře tušil, že zkušenosti mu budou na konci sezony chybět
a že jím nanesená nová tkáň se musí s tělem Alpiqu nejprve ideálně sžít.
Odhad zněl na tři roky, nyní se ale zdá, že by se doba mohla zkrátit, operaci totiž prováděl opravdu velký odborník a nesmíme zapomenout ani na jeho šikovný realizační tým v čele s trenéry mládeže – bývalými klubovými borci Milanem Maršnerem nebo bratry Jaroslavem a  Robertem Procházkovými.

Dosavadní podzimní výsledek, 11 zápasů, jediná prohra v Ústí a pak už jen drobné jednobodové ztráty za vítězství na nájezdy, bere dech.

I Kadlec ale tuší, že mužstvo občas musí zařadit zpět do mantinelů.

Jak jinak by před dvěma týdny mohl plísnit svoje svěřence – a zejména ty mladé – po  vyhraných duelech v Jihlavě a Karviné?

Prostě to udělal, protože cítil, že zápasy opravdu odtáhli ti starší. Neopomněl ale kritizované za týden pochválit. Rychle totiž pochopili, že pokud chtějí v hokejbalu někam dojít, musí mu věnovat skoro všechno.

I když nejsou profíci a hrají zadarmo.

Jinak se nic velkého vyhrát nedá.