Postaral se o nic ve vůbec poslední disciplíně pořadu Jan Schöppel na trati 200 prsa. Přestože byl ještě padesát metrů před cílem pátý, skvělým finišem se o dvě setiny dostal v cíli na bronzovou pozici. „Pro mě to bylo obrovské překvapení. Předtím jsem byl dvakrát šestý, a to i na mé silné trati, dlouhé polohovce. Tam se mi to moc nepovedlo, a pak tohle,“ radoval se dvacetiletý mladík, jenž loni prodělal dvě operace třísel a jeho kariéra byla silně ohrožena.

S Schöppelovým počinkem byl spokojený i kladenský trenér Slavomír Cirnfus, co se týče celkového vystoupení KSP Kladno už ale tak optimistický nebyl. „Zůstali jsme malinko za očekáváním. Tři finálová umístění získala Petra Landová, jedno Pera Lukášová. Nedařilo se Tomáši Doubnerovi a více jsme určitě očekávali od Petea Štěpána,“ postěžoval si Cirnfus na talent kladenského plavání. „Talent má ohromný, dispozice perfektní. Bohužel v tréninku tomu nedává všechno a nepracuje ani na půl plynu. Je to hlavně jeho škoda,“ mrzí Slamíra Cirnfuse.

Ten ještě dodal, že příjemným překvapením byl výkon Tomáše Černého.

Kladno však částečně získalo i po jedné zlaté a stříbrné medaili. O obě se postaral Jan Pošmourný, který před sezonou přestoupil do Brna a vyhrál patnáctistovku a na osmistovce doplaval druhý. „Tenhle kluk ví, co chce. I když v poslední době inklinuje spíše k dálkovému plavání, však je také pod specialistou – trenérem Zdeňkem Dobiášem. Už se zúčastnil i mistrovství světa v Seville a v jednou závodě světového poháru skončil třetí,“ chválí Cirnfus bývalého svěřence.

Do Brna kromě Pošmourného přešla loni také Gabriela Končelová, ta však svoje medaile z loňska neobhajovala. „Nešlo to. Na dorosteneckém mistrovství jsem si natáhla loketní vazy,“ vysvětlila svou absenci.