„Bylo to vážně děsivé. My plavali venku, na vnitřním bazénu jsme měli jen jednu dráhu na vyplavání únavy. A jestli venku bylo málo vzduchu, uvnitř nebyl žádný. Jít si koupit něco k pití, to byl nesplnitelný sen. Anebo jste přišel o svůj závod,“ hartusil trenér kladenského KSP Stanislav Cirnfus.

Dodal, že mnohem lepší byl původní termín šampionátu – první víkend v červenci. „Takhle už spousta klubů nemá bazény, na které by je pustili trénovat. Třeba Berouňáci se připravovali u nás. I proto byla v Podolí mizerná účast, spousta klubů nepřijela.“

Kladeňáci vylovili z Podolí jen čtyři finálové starty, navíc vždy dokončené na posledním místě. Osmý skončil Jan Schöppel na 400 m pol. závod a 200 prsa, Martin Zikmund na 100 m motýlek a Veronika Vyčítalová na 200 m motýlek.

„To byl asi nejlepší výkon, Veronika je mladá. Honza Schöppel se připravuje už rok v Brně, i když je stále vedený u nás. Plaval by lépe, ale promítly se na něm nějaké potíže ve škole, kvůli nimž nestál trénink za nic,“ vysvětlil Slavomír Cirnfus.

Tomu scházela vůbec největší aktuální hvězda kladenského plavání – šestnáctiletá Lenka Lukášová. Ta národní šampionát vynechala s ohledem na pondělní odlet na ME juniorů do Helsinek, kam se nedávno senzačně probojovala. „Všichni jí moc přejeme úspěch,“ usmívá se Cirnfus.
Evropský šampionát mladých plavců začíná dnes.

V podolském bazénu na sebe upozornil ještě jeden kladenský odchovanec – aktuálně závodník Komety Brno Jan Pošmourný.

Ten se sice soustředí na ME v dálkovém plavání, ale do hlavního města přijel svému celku pomoci k zisku zlaté medaile v polohové štafetě na 4x400 metrů – což se nakonec povedlo.

Když už v Praze Pošmourný byl, zaplaval si i svou trať na 1500 metrů a obsadil hezké druhé místo.

Medaile tak nakonec Kladno alespoň částečně získalo.