Z kladenského Klubu sportovního plavání bylo nominováno celkem pět nadějí, z toho tři dívky a dva hoši. A získali do kladenské sbírky dvanáct cenných medailí.

Vůbec nejlépe si vedla talentovaná Veronika Vyčítalová, která z jihlavského bazénu vylovila pět zlatých medailí a přidala i jednu bronzovou.

Příspěvek dalších už byl skromnější. Dominika Smutná vydřela jednu stříbrnou a bronzovou, Markéta Volfová měla shodnou bilanci. Petr Balabán získal stříbro a Miroslav Jirát bronz.

Mladší žactvo odplavalo svůj zimní šampionát v Chomutově. Z kladenského kvinteta byl nejvíc vidět Jan Zeis (zlato plus stříbro, navíc dvě čtvrté příčky), dva bronzy vybojoval Matěj Pošmourný a jeden Nikola Jílková. Pouze Tereza Samková a Filip Kothera ve velké konkurenci na medaili nedosáhli.

Poděkování patří samozřejmě plavcům, ale také trenérům Petře Urbancové, Martinu Zikmundovi a Slavomíru Cirnfusovi, kteří kladenské plavecké naděje na všechny závody připravují.

O nadcházejícím víkendu se koná v Trutnově další Zimní mistrovství ČR, tentokrát dorostu. V Kladně si pak talenty můžete prohlédnout v akci v rámci tradiční Malé vánoční ceny, která se uskuteční 18. prosince.