Hlavní disciplínou silně obsazeného mezinárodního mítinku s účastí celé české plavecké špičky je 200 m volný způsob, jenž se letos plaval jako Memoriál na počest Bernarda Kočaře, který zasvětil celý svůj život brněnskému plavání, a jenž letos zemřel.

Jak v mužích, tak v ženách se do finále prestižního závodu probojovali závodníci KSP Kladno. V mužské kategorii zvítězili shodným časem brněnský Svoboda, asi neúspěšnější český plavec posledních let spolu Plzeňákem Šeplem.

Kladenský Martin Zikmund doplaval šestý a už postup do finále byl velikým úspěchem.

V ženách do finále z dopoledních rozplaveb postupovala jako favoritka Lenka Lukášová s nejrychlejším časem. Během finálového závodu se držela na druhém místě a v posledních padesáti metrech doslova deklasovala dlouho vedoucí závodnici z Trutnova. Do Kladna si tedy veze zlatou medaili a pohár pro vítězku hlavního závodu.

V dalších disciplínách se podařilo vybojovat Lukášové ještě stříbrnou medaili na 200 m motýlek a Zikmund získal bronz ve stejné disciplíně.
Do finále na 400 m volný způsob se ještě probojovala Markéta Volfová, kde nakonec obsadila páté místo.

Další závodníci: Asterová, Vyčítalová, Smutná a Al Reyahi si ve svých disciplínách zaplavali svá maxima, ale na postup do finálových bojů to ve skvělé konkurenci nestačilo.

Plavci KSP Kladno tak ukázali, že jejich výkonnost stoupá, a že budou dobře připraveni na blížící se prosincové zimní MČR. ⋌