Nejlépe útočící hráč extraligy Filip Křesťan po posledním utkání přiznal, že po první fázi soutěže jsou nesmírně unaveni. „Na regeneraci sil máme málo času, oslavy postupu do play off budeme muset odložit," uvedl.

Karlovarsko je pro něj přijatelnějším soupeřem než Liberec nebo České Budějovice. „Oba mají jednu výbornou šestku a druhá jim zdatně sekunduje, což týmy pod nimi nemají," řekl kladenský univerzál a dodal, že Karlovarsko má při možné absenci univerzála Kriška jisté problémy v útoku.

Toho by Kladeňáci mohli využít. „Tím se jim zmenšil manévrovací prostor. Na univerzála by šel mladičký Džavoronok a uvidíme, zda unese tíhu zodpovědnosti. Když se nám podaří ho vygumovat, budou hratelní," řekl kladenský asistent Petr Klár a přiznal, že ubránit nejtalentovanějšího českého hráče bude nesmírně těžký úkol.

Karlovarsko má podle Klára lepší tým, bude však pod tlakem jako Kladno v hokeji. Po utkání s Brnem řekl, že hráči odehráli zápas na hranici svých možností, tudíž nevidí prostor na zlepšení a půjde jen o to udržet výkonnost. Otázka je, jak si soupeř poradí s útokem středem, který má Kladno nejrychlejší v extralize.

„Myslím, že blokaři soupeře s tím budou mít problémy. O Vánocích jsme na tom zapracovali, a když budeme mít přihráno, jsme schopni je přehrát," řekl Klár a připustil také, že sérii mohou prohrát 0:4.

Trenéři ordinovali týmu krátké intenzivní tréninky a potvrdilo se prý, že pod dobrém utkání a splnění cíle únava odchází dřív.

Jeden z trenérů Západočechů Jiří Novák řekl pro klubový web, že Kladno má po sedmi výhrách z posledních osmi utkání pozitivní dynamiku. „Musíme dávat veliký pozor," varuje.

Jeho družstvo ale vyhrálo obě vzájemná utkání 3:0, Kladno s nikým tak špatnou bilanci nemá. „Od té doby šli hodně nahoru, ale přeci jen ty dvě výhry s nulou jsou pro nás plusové, oni to budou mít taky trochu v hlavě," uvažoval nahrávač Pavel Bartoš. „Nemáme se čeho bát, je to play off, teď už se jede na krev," dodal.

Kouč Novák shrnul přednosti Kladna. „Mají kvalitní příjem, tím se jim útočí snáz. Křesťan přechodem na účko zacelil určitou mezeru v sestavě. To budou jejich největší zbraně," uzavřel.

Termíny: středa a čtvrtek Karlovy Vary, neděle a pondělí Kladno (ČT sport). Případně: středa (KV), pátek (KL), neděle (KV). Začátky utkání jsou vyjma pondělního vždy v 18.00 hodin.

Základní část: Kladno – Karlovarsko 0:3 (-20,-23,-15), Karlovarsko – Kladno 3:0 (16,18,21).