O naději na Grand Prix

Úvodním mítinkem bude ve Slaném v polovině dubna první finále Mistrovství ČR jednotlivců, v němž bude současná tuzemská špička bojovat o co nejlepší výchozí postavení v českém šampionátu. Ten vyvrcholí až 14. září v Plzni, ale ve Slaném se bude navíc bojovat o jedno volné místo do kvalifikace světové Grand Prix 2023. Jezdci Václav Milík, Jan Kvěch a Petr Chlupáč mají na základě předem daných kritérií účast v těchto kvalifikačních závodech zaručenou, ale další místo je volné a šanci tak mají i další borci.

O jedno místo do kvalifikace MS juniorů U21 mají šanci zabojovat i junioři, tam mají zatím nominační účast jistou Jan Kvěch a Petr Chlupáč.

Finálový závod ve Slaném je na programu v pátek 15. dubna od 14:00 hodin a slánští pořadatelé vyhověli žádosti Sportovní komise ploché dráhy AČR (SK PD AČR), neboť původní termín byl schválen na sobotu 23. dubna. Vzhledem k tomu, že někteří čeští jezdci jsou smluvně vázáni kontrakty v polských soutěžích, došlo k rychlé dohodě o změně termínu.

Páteční sportovní program doplní od 10:00 hodin Mistrovství ČR juniorů 125 ccm na klasické dráze.

Slanému patří vrchol extraligy

Slánský klub je tradičním účastníkem Extraligy družstev a příznivci se na ni mohou těšit také letos. Scénář ročníku je totožný s loňským, třem českým klubům AMK ZP Pardubice, AK Markéta Praha, AK Slaný bude konkurovat polský tým Aforti Start Gniezno, který svůj domácí závod uspořádá v Liberci.

O mistrovský titul se bude bojovat ve čtyřech mítincích a to 19. dubna na pražské Markétě, 10. srpna v Pardubicích, následující den 11. srpna v Liberci a Extraliga vyvrcholí ve Slaném 31. srpna od 17:00 hodin. "Věříme, že právě na slánském ovále ve čtvrtém klání se rozhodne o mistrovském titulu," těší se šéf plochodrážního klubu AK Slaný Antonín Vilde.

Sezona ve Slaném bude mít na programu i další zajímavé mítinky, jako je Přebor ČR / Pohár AČR. Ten se uskuteční ve středu 1.června a doplněn bude o Mistrovství ČR juniorů kubatury 250 ccm, zde je start závodu stanoven na 17:00 hodin. Další akcí je Memoriál Antonína Vildeho st., ten se uskuteční v sobotu 25. června a bude se jednat o závod dvojic. Doplněn bude o dopolední klání Mistrovství ČR juniorů kubatury 125 ccm na malé dráze.

Ve Slaném sezona bude zakončena v sobotu 10. září, kdy zde budou bojovat o titul mezinárodního mistra ČR juniorská družstva a celodenní program bude doplněn o mistrovské závody juniorů ve třídě 125 ccm jak na klasické tak i malé dráze.

Návrat maroda Krčmáře

"Jezdci slánského AK v minulé sezoně, byť byla jako ta předešlá velmi ovlivněna covidovou situací, si i přes tyto nepříjemné záležitosti vedli na poměry klubu poměrně úspěšně. Pár Ondřej Smetana - Jakub Jamrog získal mistrovský titul v Mezinárodním mistrovství ČR dvojic, mladý Karel Průša se stal mistrem ČR v kubatuře 125 ccm

na klasické dráze a na krátké byl vicemistrem ČR a z Ukrajiny v Rovně, kde se konal Evropský pohár mládeže si přivezl nepopulární čtvrté místo, takže má letos na co navázat," připomněl Antonín Vilde úspěchy z minulého roku.

Jezdecký kádr pro nadcházející ročník by podle Vildeho měl být prakticky totožný s tím rozdílem, že Ondřej Smetana oznámil, že končí svoji sportovní činnost. Nicméně po loňském vážném zranění je připraven Eduard Krčmář, manažer extraligového týmu Milan Mach může počítat také tradičně s Martinem Málkem a s dvojicí Poláků Jakub Jamrog, Oskar Polis. Dále má k dispozici trojici juniorů Bruno Belan, Milan Dobiáš, Matouš Kameník, který přichází na hostování z AK Divišov.

Do dalších soutěží jako je Přebor ČR / Pohár AČR a Mistrovství ČR juniorů by dále měl zasáhnout junior Vojtěch Zamazal nebo Patrik Linhart, který opět ohlásil návrat na plochodrážní ovál.

Mladí mají v klubu zelenou

Slánský klub věnuje své úsilí i výchově mládeže a do mistrovství ČR kubatury do 125 ccm jak na krátké tak klasické dráze zasáhnou Karel Průša, Tony Katra a jediná dívka v ČR, která se věnuje tomuto sportu - Štěpánka Nyklová. Pro tyto nejmladší adepty připravil slánský klub opět celou řadu akcí jako je mistrovství ČR jak na klasické tak i krátké dráze a rovněž tréninkové závody Speedway Mini Cup a vyloučena není ani Cena OMA CZ, jež se tradičně koná v rámci Memoriálu A. Vildeho.

Pro další sportovní sezonu je Autoklubu Slaný opět přidělen statut Sportovního centra mládeže AČR, které zajišťuje přípravu reprezentantů nejmladší jezdecké generace jak pro evropský, tak i pro světový pohár mládeže kategorie 125 ccm.

Slánský plochodrážní kalendář 2022

Pátek 15. dubna - Finále č.1 MČR jednotlivců - seniorů 14:00 hod.

                             MČR juniorů 125 ccm klasická dráha 10:00 hod.

Středa 4. května - Speedway Mini Cup 125 ccm krátká dráha 17: 00 hod.

Středa 1. června - Přebor ČR / Pohár AČR + MČR 250 ccm 17:00 hod.

Středa 8. června - Speedway Mini Cup 125 ccm krátká dráha 17:00 hod.

Sobota 25. června - PRO - TEC Memoriál Antonína Vildeho 16:00 hod.

                                MČR juniorů 125 ccm krátká dráha 10:00 hod.

Středa 31. srpna - M MČR - Extraliga družstev - IV. kolo 17:00 hod.

Sobota 10. září - M MČR juniorských družstev 14:00 hod.

                           MČR juniorů 125 ccm klasická dráha 14:00 hod.

                           MČR juniorů 125 ccm krátká dráha 10:00 hod.