V tomto kole má volno družstvo AMK ZP Pardubice, dosud největší soupeř Slaňáků. Dosavadní průběh extraligových závodů je velmi vyrovnaný, a proto je s napětím očekáván průběh slánského podniku, který by mohl dát jasnější výhled jednotlivých týmů do druhé poloviny soutěže.

 

Slánský kolektiv bude postrádat oba své dosud nejlepší polské jezdce Ulamka a Miedzinského. Ulamek v úterý startuje daleko na severu Švédska a nemůže chytit lodní spojení do Německa. Miedzinski měl při ligovém závodě v Polsku pád a poranil si kotník. „Podařilo se mi ale nasmlouvat kvalitní náhradu rovněž z Polska. Velmi dobře prověřený je Slawomir Drabik, v pondělí jsem se pak domluvil i s toruňským Robertem Kosciechou. Oslabeni tedy nebudeme,“ hlásí slánský manažer Milan Mach, podle něhož bude důležité, jak zajedou i ostatní borci Slaného.

Pojedou Martin Málek, povinný junior Petr Babička a slovenský mladíček Martin Vaculík. Ten bude střídat tradičně Babičku. „Od jejich výkonu se také leccos může odvíjet. Každopádně jestli chceme i letos obhájit titul, měli bychom doma zvítězit. Nicméně právě před vlastními diváky to bývá dost ošemetné a těžké,“ uvědomuje si Mach.


A soupeři? Určitě pražský Olymp, jenž tradičně sestavu tají, a dále Plzeň s výtečnými mladíky Simotou a Šiterou či šikovným Polákem Jeleniewskim a jeho o mnoho zkušenějším krajanem Huszsou. Mšeno je zatím v extraligovém pelotonu nejslabší a těžko se to změní. Jeho manažer staví polského Roberta Kasprzaka (mladší bratr úspěšnějšího Krzystofa), Němce Weise a své borce Hejrala, Višvádera, Vandírka a Jecha.


Během dnešního závodu se uskuteční ve Slaném také ukázkový závod na mopedech. Celý program bude doplňován programem rádia Relax. Na závěr se osmička nejlepších jezdců z extraligového klání utká v dodatkových jízdách o Velkou cenu Královského pivovaru Krušovice.


Pro malé diváky bude velký tučňák rozdávat sladkosti a pro zaryté příznivce levých zatáček bude k dispozici polský prodejce s plochodrážními suvenýry. „Snad budou diváci po skončení programu odcházet s vědomím hezkého prožitého večera,“ věří předseda AK Slaný Petr Křikava.