Ačkoliv se vítězem domácí extraligy pro rok 2007 stali jezdci PK Plzeň, vzhledem k pořadatelství tohoto významného závodu ve Slaném přepustili možnost startu domácímu AK. V závodě se dále představí přední evropské kluby z Ruska (Lada Togliatti), Lotyšska (Daugavpils) a Maďarska (Debrecín).

Příští sobotu se diváci mohou těšit na jezdce z nejužší světové špičky. Třeba za Togliatti při loňském finále jeli nejlepší jezdec světa Nickï Pedersen či Leigh Adams, a ani to nestačilo na první místo. Vyhrál maďarský Miškolc s Hansem Andersenem, Jasonem Crumpem či Matejem Ferjanem.

Letos vše komplikuje napnutý program evropských soutěží a něj má boilavou hlavu i slánský manažer Milan mach. Ten získal dost prostředků na to, aby posílil svůj tým skutečnou elitou, avšak podniky ve slovinském Kršku a polských městech mu výběr ztížily. „Oslovil jsem šestadvacet jezdců, ale moc úspěšný zatím nejsem. Z hvězd by mohl přijet Švéd Peter Karlsson, s nímž jsem jednal o víkendu,“ tvrdí Mach, jenž by dále chtěl postavit skvělé Poláky Drabika, Piszcze či Puszakowského a také svého talentovaného miláčka – Slováka Martin Vaculíka. „Bohužel se zranil Zabik, v Polsku musí jet Jaguš, Superpohár v Kršku Hancock, Crump, Holta, a Anglii odložený závod Lindgren. A megahvězda Tomasz Gollob žádal starovné deset tisíc eur, to je příliš,“ ulevil si Mach.

Ten si nechce vypomáhat borci z jiných českých klubů a má důvod. „Nelíbilo se mi, když si Mšeno vypůjčilo na jeden závod extraligy z Plzně Šiteru, proč bych teď měl dělat to samé. Je to náš závod, poradím si,“ uzavřel.