Soupisku dodal už také maďarský Debrecen, který do závodu nasadí výtečného Slovince s maďarským pasem Mateje Ferjana (v české extralize závodí na Pardubice), dále velezkušeného, pětačtyřicetiletého Sandora Tihanyiho a Poláka Macieje Kuciapu, s nímž jednalo i Slaný.

Slánský manažer Milan Mach tým postavil včera dopoledne po návratu z Polska. Spousta oslovených elitních jezdců mu kvůli nabitému kalendáři odmítlo. Ale jistý je Švéd Peter Karlsson, který sice loni vypadl ze seriálu Grand Prix, avšak stále patří k evropské a tím i světové elitě. „Oslovili jsme třeba i Golloba, jenže ten žádá deset tisíc EUR a to je příliš. Přednost jsme dali osvědčenému Mariuszi Puszakowskému, dále Tomaszi Piszczovi, Michalu Szczepaniakovi a jedinému Čechovi – Martinu Málkovi. Bohužel je zraněný Zabik, to by byla velká posila. A přijet nemůže ani zkušený Drabik,“ trochu litovla Milan Mach.

Jako poslední pak doplnil soupisku lotyšský Daugavpils, jenž o víkendu hostil závod GP. V něm se dařilo i s divokou kartou jedoucímu Grigorijsi Lagutovi, jenž je hlavním hvězdou Lotyšů. Kromě něj přijedou Maksims Bogdanovs, Andrejs Koroljovs, Kasts Podžuks a Vjačeslavs Giruckiks.

Sobotní závod začne v 16 hodin.