Na Moravě se bojovalo nejprve ve dvou skupinách. Slánští měli v áčku těžké soky ve dvojce domácích Březolup, které se domluvily se skvělým Slovincem Ferjánem a Gavendou. Markéta zase nasadila Tomíčka s Ondrašíkem, Miletice Poláky Kajzera s Nowaczykem a Foto Rudná Cieslara s Kowalczykem. Slánští měli potíže, neboť se nedařilo Málkovi. Přesto vítězili až na prohru v derby s Mileticemi (kousek od Velvar). Tam se Zabik sice propracoval z posledního na první místo, ale Málek zůstal na chvostu, což značilo porážku 4:5.

Vyrovnané pořadí skupiny zajistilo postup dvěma týmům s 22 body – Slanému a Březolupům, Markéta zůstala o bod zpět. Ve druhé skupině s převahou vyhráli jezdci Olympu Praha (Rymel, Franc – 25 bodů), druhé místo obsadila Plzeň (Hádek, Holub – 22), třetí Speedway-RSC MV (Wolff, Šitera – 20).

V prvním semifinále jasně zvítězili jezdci Slaného (1. Zabik, 2. Málek) nad týmem Plzně, ve druhém po velkém boji jezdci Olympu Praha přemohli domácí Březolupy 5:4 (zvítězil Ferjan před Rymelem a Francem).

Ve finále velmi dobře odstartovali slánští jezdci, avšak v během prvního kola se oba Pražané dostali před Málka, což jim zaručovalo zisk titulu mistra ČR. Málek se ovšem s posledním místem nespokojil a neustále dotíral na své soky, kteří před ním vytvořili neprůstřelnou dvojici s cílem zabránit mu v předjetí. Ve třetím kole však Málek využil jejich menšího zaváhání a podnikl riskantní útok. V nájezdu do zatáčky pronikl těsně mezi France i Rymela a ti byli jeho útokem tak zaskočeni, že hrubě chybovali. Franc svůj motocykl přetočil, ztratil na rychlosti a Rymel se rovněž zalekl a nechal se vytlačit až k mantinelu. Málek se přes oba přehnal a poslední kolo již bylo jen oslavou zisku titulu mistra ČR dvojic pro rok 2008.

Výsledky: 1. AK Slaný (Zabik, Málek), 2. Olymp Praha (Rymel, Franc), 3. TEAM Březolupy (Ferjan, Gavenda), 4. PK Plzeň (Hádek, Holub), 5. SK Miletice PRO TEC (Kajzer, Nowaczyk), 6. HABS Vrátes (Wolff, Šitera), 7. AK Markéta (Tomíček, Ondrašík), 8. ZP Pardubice (Štichauer, Suchánek), 9. FOTO Rudná (Cieslar, Kowalczyk), 10. Volný tým (Otruba, Bándzi).