Co je k nim opravňuje? Určitě sestava nabitá fantastickými jmény. Tým povede do boje velezkušené polské duo Slavomir Drabik – Sebastian Ulamek. Oba chlapci mají zkušenosti z GP – tedy mistrovství světa a Ulamek ho dokonce jede v letošním roce. Drabik jako bývalý dvojnásobný mistr své země zase nabízí bezbřehé zkušenosti – je mu už 43 roků. „Na oba hodně spoléhám. Po dlouhé době bychom rádi vyhráli,“ přiznává manažer Milan Mach, podle mnohých vůbec nejschopnější muž na svém místě v české ploché dráze.

Ten po loňských úpravách pravidel musel zapomenout na obhajobu titulu, neměl totiž dva kvalitní české jezdce. K osamocenému Málkovi se však povedlo „udělat“ ještě Slováka Martina Vaculíka. Machovi se totiž zdařilo vyjednat mu pro letošní sezonu českou licenci.

Zmíněné kvarteto bude dnes v Pardubicích sotva někdo honit, byť ostatní celky mají rovněž kvalitní seskupení. Pardubice třeba bratry Drymly či stále lepšího Štichauera, Olymp Praha tradičně nejvyrovnaněnější sestavu s Francem, Tomíčkem, Kůsem, Rymelem a Volfem a Mšeno Poláky Kosciucha s Protasiewiczem a největší zimní posilu – plzeňského talentovaného mladíka Šiteru. „Může to být opravdu velká podívaná, moc se těším. Doufám, že k tomu přispějeme také my,“ hlásí Milan Mach, jemuž se minulý týden při GP v Praze povedl další jeden husarský kousek.

Ještě před začátkem závodu se domluvil na spolupráci s vynikajícm ruským jezdcem Emilem Sajfutdinovem, jenž později na Markétě senzačně vyhrál. „Loni jel ve Slaném za Togliatti a je moc dobrý. Domluvili jsme se poměrně snadno a rád bych, aby za nás nastoupil doma ve Slaném 29. května,“ přeje si Milan Mach.

Nahlášené sestavy pro středeční závod:
ZP Pardubice: A. Dryml,, L. Dryml, Suchánek, Štichauer, Milík, Vidner.
AK Slaný: Drabik, Ulamek, Vaculík, Málek, Dudek, Čejka.
Olymp Praha: Franc, Tomíček, Rymel, Kůs, Wolf, Pučko.
PDK Mšeno: Jaroš, Kosciuch, Višváder, Protasiewicz, Šitera, Fuchsa.