Na start se postavili jezdci ve věkové kategorii 14 až 17 let (Francie, SRN, Itálie, Nový Zéland, Švédsko, Velké Británie, ČR) a právě Krčmář měl na konci závodu nejvíc bodů!

Barvy ČR hájila dvojice domácího AK Slaný Eduard Krčmář a Michal Průcha, avizovaný Václav Milík do závodu nenastoupil, neboť neměl k dispozici potřebné díly k sestavení motocyklu. Samotný závod, do kterého nastoupilo osmnáct jezdců, ukázal ve 25 rozjížďkách poměrně velké výkonnostní rozdíly.

Po úvodních jízdách se mezi favority řadili Švéd Thorsell,, Němci Grobauer, Michael Hofmann a Mochner, a také domácí Eduard Krčmář. O slovo se později přihlásil i Brit Morfia, jenž ve své první jízdě najel do pásky a byl vyloučen, v dalších jízdách však neztratil ani bod a mohl litovat svého prohřešku.

Další problém postihl Thorsella, jenž po kolizi ze soupeřem skončil ve slánské nemocnici ze zlomenou klíční kostí a vykloubeným ramenem, Hofmanna ve dvanácté jízdě postihl defekt a horko těžko uhájil aspoň jeden bod.

Tyto skutečnosti nahráli dvojici Grobauer – Krčmář, která tak shodně nastřádala 14 bodů a o vítězi musel rozhodnout rozjezd, jenž určil také třetí místo. Nejprve se na start postavili jezdci o bronzový stupínek, kde po dramatickém boji zvítězil Hofmann nad Morrisem. Domácí Krčmář o prvenství rozhodl výborným startem a nedal sebemenší šanci Grobeuerovi.

Druhý náš zástupce a další Slaňák Průcha ze ziskem pěti bodů obsadil čtrnácté místo, byl však nejmladším účastníkem mítinku.

Antonín VILDE