"Báli jsme se toho od začátku roku a stalo se," žehral Milan Mach, který musí do závodu nasadit hodně málo zkušené slánské mladíčky Dudka s Čejkou. "A více využiji polských jezdců," plánuje.

Jedrzejaka s Kosciechou, kteří před týdnem také hodně přispěli k triumfu Slaného, skutečně může jako taktickou rezervu nasadit, a to pokud bude jeho tým prohrávat o šest bodů.

Volil jsem opět tyhle polské jezdce, protože vítězná sestava se měnit nemá. Bohužel pád Vaculíka mi plány zbortil," lituje šíbr slánské plošiny.

Těší ho však, že Vaculík nebude mimo úplně dlouho. Má sice otřes mozku, naraženou pánev a vodu v koleni, ale více než sedm dnů odpočívat nemíní. "Kluci jsou v tomhle jiní, hodně tvrdí. Z postele vstávají brzy," usmívá se Mach, podle něhož bude záležet i na výkonu Martina Málka, nejzkušenějšího českého Slaňáka.

Ve středečním závodu v Plzni (začátek v 17 hodin) bude pauzírovat celek Mšena. Slánskou sestavu už jsme nabídli, Praha a Plzeň pojedou také stejně jako před týdnem. Domácí se Simotou, Pysznym, Jeleniewskim, Hádkem a Holubem, Markéta s Rymelem, Wolffem, Tomíčkem, Francem, Kůsem a Gavendou.

Po odmlce si zazávodí největší konkurent Slaného v boji o titul - Zlatá přilba Pardubice. Ta staví silné šiky vedené bratry Lukášem a Aleš Drymlovými, Slovincem Ferjánem, dále Štichauerem, Milíkem a Vidnerem.

Celkové pořadí extraligy po 3. závodech: 1. Markéta Praha 3 124 8, 2. AK Slaný 2 84 8, 3. ZP Pardubice 2 84 7, 4. PDK Grepl Mšeno 3 116 5, 5. AK Plzeň 1 59 2.

Údaje značí počet odjetých závodů, pomocné body a hlavní body.