A tak se ve Mšeně jelo na pracovní den před slušnou diváckou kulisou již jen o prestiž. Přesto – alespoň na počátku mítinku – tahali za kratší konec provazu jezdci Slaného, kteří si po třech jízdách vybojovali dvoubodové vedení. Od čtvrté rozjížďky však domácí „přitlačili na pilu“ a začali obracet misky vah na svou stranu.

Hosté sice využili desátou jízdu, do níž nominovali Kosciechu, k výhře 8:1 a stáhli náskok Greplu na pět bodů. Mšeno však proměnilo poslední čtyři jízdy vždy k vítězství. Závěrečné skóre 55:38 bylo více než přesvědčivé.

Vladimír Vopat, manažer pražského Olympu (a Kladeňák, někdejší boss fotbalové Kolče): „Myslím si, že to bylo velice zajímavé a poučné utkání. I když jsem na začátku říkal, že téměř o nic nejde. Ale v naší ploché dráze vždycky o něco jde, když o nic jiného, tak aspoň o prestiž. Zpočátku to byl vyrovnaný duel, ale rozhodl vyrovnanější kádr domácích.“

PDK Grepl Mšeno – AK Slaný 55:38 (Vaculík 16, Ulamek 12, Jaroš 11, Holub 9, Hádek 7 -Kosciecha 17, Miedzinski 10, Krčmář 4, Tomíček a Čejka po 3, Dudek 1).

Více vsobotním vydání Kladenského deníku (3.9.)

KAREL HORŇÁK