Roli favorita před domácím publikem jasně ovládli jezdci ZP Pardubice, kteří nenechali nikoho na pochybách, že mistrovský titul je ve správných rukách. Vyrovnaná sestava manažera Lubomíra Vozára vozila do cíle body s pravidelnou jistotou a konečný zisk 46 ti bodů právem zajistil Východočechům vítězství v závodě i mistrovský titul pro rok 2018.

Druhé místo si z Pardubic do hlavního města odváží tým AK Markéta Praha. Celek koučovaný Tomášem Topinkou měl ve svém středu výraznou osobnost v podobě zkušeného Josefa France, který nasbíral 17 bodů a byl nejlépe bodujícím mužem večera. Pražané celkem vybojovali 36 bodů a zajistili si tak celkovou druhou příčku v konečném pořadí.

Tým AK 3ton Slaný mohl před závodem pomýšlet při určité konstelaci na druhé místo v celkovém pořadí, nicméně zisk 32 bodů stačil pouze na třetí stupínek v pardubickém závodě a slánští jezdci vedeni manažerem Milanem Machem obsadili bronzový post i v závěrečném účtování osmidílného šampionátu.

Poslední účastník extraligových bojů SC Žarnovica převážně sázel na své juniory a patřila mu čtvrtá příčka.

Slánští závodníci jako v předešlých ročnících nejvyšší tuzemské plochodrážní soutěže skončili na bronzové příčce, byť odstup od vyšších pater celkového pořadí byl oproti minulým ročníkům minimální a nebýt předčasně ukončených závodů 9. června v Kopřivnici a 5. srpna v Žarnovici, a také lépe zvládnutého domácího mítinku 29. srpna a několika zbytečných jezdeckých zaváhání, mohl tým reálně pomýšlet na lepší umístění. I přes tyto uvedené skutečnosti lze výsledek považovat za úspěch a zcela jistě řadí slánský extraligový tým ve zdejším regionu k nejlepším sportovním kolektivům.

Sestavu AK 3ton Slaný převážně bodově drželo trio Eduard Krčmář, Jakub Jamrog a Zdeněk Simota, juniorké jízdy obstarali Filip Hájek a Petr Chlupáč, Milan Mach dal příležitost i Martinovi Málkovi a na soupisce na svoji šanci čekali Michal Dudek, Roman Čejka s Petrem Babičkou.

Výsledek - sestavy - body
1. AMK ZP Pardubice 46b. Václav Milík 15b., Patrik Mikel 5b., Hynak Štichauer 13b.,
Gregorz Zengota 13b., Daniel Šilhan 0b.

2. AK Markéta Praha 36b. Ondřej Smetana 6b., Zdeněk Holub 4b., Michal Škurla 3b.,
Petr Chlupáč 6b., Josef Franc 17b.

3. AK 3ton Slaný 32b. Filip Hájek 3b., Martin Málek 1b., Zdeněk Simota 7b.,
Eduard Krčmář 11b., Jakub Jamrog 10b.

4. SC Žarnovica 11b. Michal Tomka 2b., Jakub Valkovič 1b., David Pacalaj 2b.,
Ján Mihálik 0b., Stanislaw Burza 6b.

Konečné pořadí M MČR Extraliga družstev 2018
1. AMK ZP Pardubice 8 283 27
2. AK Markéta Praha 8 255 23
3. AK 3ton Slaný 8 243 20
4. SC Žarnovica 8 102 10