Úvodní série jízd však nejlépe vyšla jezdcům Markéty Praha, kteří se usadili na čele průběžného pořadí, ovšem od jízdy číslo 7 začali úřadovat plošináři slovenské Žarnovica a postupně si vytvořili pětibodový náskok jak na pražský tým, tak na Pardubice. Slánský AK měl vlažný vstup do závodu a tak manažer Milan Mach musel reagovat a v jízdě č.11 poslal Roberta Chmiela jako Jokera (žolík, body se dvojnásobí). Ten se mu odměnil vítězstvím a rázem byl slánský tým ve hře o stupně vítězů.

Další průběh mítinku potvrdil, že slovenský tým, který měl v sestavě světová esa v podobě Martina Vaculíka a Artema Laguty, neponechal nic náhodě a postupně si dokráčel pro jasný triumf.

Domácí družstvo opět bodově táhl Lotyš Andžejs Lebeděvs, tenhle jezdec světové Grand Prix 1 předvedl vynikající výkon. Ale po úvodním paběrkování se probral především Václav Milík a tahle dvojka postupně dotáhla ZP Pardubice na stříbrný stupínek.

Slánský tým opět obsadil místo třetí. Nejlépe bodujícím jezdcem byl už zmíněný Polák Robert Chmiel, který si na své konto připsal 13 bodů. Naopak ikona slánského AK Jakub Jamrog přicestoval přímo ze Švédska, kde den předtím startoval v nejvyšší soutěži, a ten vyjezdil méně bodů než býval zvyklý - 9. Eduard Krčmář měl bodů pět a junior Bruno Belan dokončil závod z jedním bodem.

Pražská Markéta tak jako v prvním kole i tentokrát na své soupeře nestačila. Mladý Adam Bednář sám na vše nestačil, navíc Jan Kvěch po dvou víkendových pádech absolvoval pouze tři jízdy a ze závodu odstoupil.

OPEN MČR Extraliga má teď více než měsíční přestávku a třetím kolem bude pokračovat 28. srpna ve Slaném.

close Pořadí závodu extraligy v Pardubicích. info Zdroj: AK Slaný zoom_in Pořadí závodu extraligy v Pardubicích.

Celkově pořadí extraligy družstev po dvou závodech: 

close Celkové pořadí extraligy po dvou závodech info Zdroj: AK Slaný zoom_in Celkové pořadí extraligy po dvou závodech