Ve Slaném vše načalo dvacet jízd základního rozpisu, vnichž jezdci bojovali o čtyři nejlepší místa. Ta zajišťovala postup do jízdy finálové. Už po čtvrté rundě, tedy šestnácti jízdách, bylo jasné, kdo ve finále pojede. Dva favorité nechyběli – Rymel a A. Dryml, sdalšími dvěma se už tolik nepočítalo. Vaculík měl jistotu už po své čtvrté rozjížďce a až poté prohrál sL. Drymlem. Skvěle jel také nenaplněný talent české ploché dráhy Josef Franc. Maličký jezdec AK Markéta zahájil až třetím místem, ale pak do konce základního rozpisu nezaváhal.

Přesto prožil hroznou smůlu. Po dvou druhých místech všampionátu sahal konečně po titulu a do finále odstartoval nejrychleji. Za ním se řítil L. Dryml, pak Rymel a Vaculík ztrácel. Jenže ve třetím kole L. Dryml svou snahu předjet France přehnal, upadl, zůstal ležet a finále muselo být přerušeno.

Vopakovaném už Vaculík start nepokazil a suverénně vyhrál před Francem a Rymelem. „Druhý start už jsem musel zvládnout a teď prožívám neskutečný pocit štěstí,“ jásal vítězný mladík.

Zato Josef Franc se hněval. "Letos jsem nejvíc naštvanej, že mi titul utekl. Kdyby Lukáš vstal a nedělal divadlo, mohl jsem mít titul,“ zlobil se ještě na oválu na mladšího zrodu Drymlů. Třetí Adrian Rymel titul neobhájil, přesto byl spokojený. „Dokonce šťastný jako blecha vtéhle konkurenci,“ usmíval se zkušený borec.

Konečné pořadí MČR na ploché dráze

1. Vaculík (Slaný) 14+3, 2. Franc 13+2, 3. Rymel (oba Markéta) 11+1, 4. L. Dryml (Pardubice) 13+0, 5. Simota (Plzeň) 10, 6. A. Dryml (Pardubice) 9, 7. Šitera (Plzeň) 9, 8. Ondrašík (Markéta) 8, 9. – 12. Linhart, Málek (oba Slaný), Wolff (Markéta), Suchánek (Pardubice) – všichni 6, 13. Kůs (Markéta) 4, 14. Tomíček (Markéta) 2, 15. Štichauer (Pardubice) 1, 16. Jaroš (Mšeno) 0.