O osudu závodu rozhodla až poslední rozjížďka, kterou vyhrál mšenský Polák Protasiewicz, ale jeho tým už byl v té chvíli ze hry. Naopak Slaný, Pardubice a Olymp Praha se shodně srovnaly na 39 bodech.

Pražan Franc následně upadl, rozhodčí ho museli vyloučit a bylo jasné, že se rozhodne mezi domácími a Slaným, za které nastoupil Ulamek. „Řekl jsem mu, ať Protasiewicze klidně nechá, ale pohlídá Štichauera, což v pohodě zvládl,“ ulevil si slánský manažer Milan Mach, který se s ostatními aktéry závodu shodl na tom, že šlo o parádní podívanou.

„Byl to úvod sezony jako hrom. Věděl jsem, že to bude hodně dramatické a to se potvrdilo. Z výhry jsem ohromně šťastný,“ svěřil se první muž týmu, který loni narážel na konkurenty s kritikou změny systému soutěže – pro Slaný nevýhodné. „To jsem změnil tím, že jsem slovenskému jezdci Vaculíkovi zařídil českou licenci. Dnes jel skvěle nejen on, ale ohromně bojovali také ostatní kluci,“ dodal Milan Mach, jehož tým vedl od první do 22. rozjížďky. teprve poté ho na chvíli vystřídal Olymp.

Rovněž Pardubice zaslouží obdiv. Během závodu ztrácely na první místo už jedenáct bodů, pak ale nasadili žolíka L. Drymla, ten bodoval naplno za šest bodů a rázem byli domácí ve hře.

Konečné pořadí: 1. AK Slaný 41 bodů (Vaculík 13, Ulamek 12, Drabik 10, Málek a Dudek 3), 2. ZP Pardubice 40 (L. Dryml 18, A. Dryml 12, Štichauer 6, Suchánek 4), 3. Olymp Praha 39 (Tomíček a Wolf 9, Franc a Rymel 8, Kůs 5, Jaroš 4), 4. PDK Mšeno 36 (Kosciuch 15, Protasiewicz 12, Šitera 4, Višváder 1).

Prohlédněte si fotogalerii ze slánských oslav.