Ve středuna plzeňských Borech sice skončili poslední, domácí borci však byli pouze o příčku před nimi a ve středu ve Mšeně budou bojovat s domácími borci o další bytí.

Ještě složitější to mohli mít, kdyby Slanému, které se opravdu muselo obejít bez zraněného Martina Vaculíka, vyšla poslední jízda, před níž na Západočechy ztrácelo pouhý bod. Se třinácti body nejproduktivnější jezdec AK Tomasz Jedrzejak však skončil poslední.

Slánští se zpět do hry dostali ve 21. jízdě, kdy manažer Milan Mach nasadil žolíka právě v podobě Jedrzejaka. Polský borec tentokrát vyhrál a náskok Plzně stáhl na hratelné dva body. Nabídnutou šanci však Středočeši nevyužili, byť Martin Málek potvrdil výtečnou formu a deseti body si vytvořil rekordní extraligový zisk.

Manažer Mach litoval smůly, která Slánské potkala. „Kosciecha v jedné jízdě upadl a Málek vedl, když měl pád Dryml. Jízda se musela opakovat. Jinak ale kluci i v oslabení bojovali. S Vaculíkem by však byl výsledek lepší,“ uvedl Mach s tím, že ve středu ve Mšeně by měl být slovenský závodník připravený. Za Slaný ještě bodovali Kosciecha (8) a Dudek (1), naprázdno vyšel Čejka.

Závod suverénně vyhrály Pardubice, před pražským Olympem a pořádajícím klubem, který se opět nevyvaroval organizačních zádrhelů. Už tradičně se čekalo na příjezd jeho opory Jeleniewskeho, navíc nebyla k dispozici sanita, takže se začalo o půlhodiny později. Perličkou je, že plzeňský ovál byl snad jediným místem v Česku, kde nepršelo. Ovál byl dokonce tak prašný, že se musel kropit!

Plzeň, 4. závod: 1. Pardubice 4/50, 2. Olymp Praha 3/39, 3. Plzeň 2/35, 4. Slaný 1/32.
Pořadí po 4. závodě: 1. Olymp Praha 4/163/11, 2. Pardubice 3/134/11, 3. Slaný 3/116/9, 4. Mšeno 3/116/ 5, 5. Plzeň 3/ 94/4.
Čísla znamenají: počet závodů, pomocné body, hlavní body.