Také plyšoví krtečci náramně podobní těm, které vymyslel kladenský výtvarník Zdeněk Miler, potěšili děti ze speciální školy a školky Korálek v Kladně. A že si měli svého nového kamaráda z čeho vybírat. Mezi hráči totiž z rukou diváků přistálo 683 plyšových postaviček!

Deník společně s klubem Kladno.volejbal.cz uspořádal tipovačku na správný počet plyšáků. Nejblíže byl Jan Opata z Kladna, jenž si tipl 666. Velký fanoušek kladenského objevil kouzlo volejbalu až v letošní sezoně.

„Klukům se dařilo tak jsem šel na ně podívat a chytlo mě to," prozradil třicetiletý premiant soutěže a přiznal, že volejbalový odborník zatím není a sotva by k jménu hráče správně doplnil post.

Na tip šel skoro vědecky, nebyl střelbou od boku. Odhadl počet sedaček, přidal pár stojících a vyšlo mu 666. Za to dostal dres od smečaře Tomáše Hýského.

„Rád bych ho vydražil a peníze věnoval na dobrou věc. Kdyby měl někdo zájem, může se na mě obrátit," uvedl hokejbalista prvoligového kladenského týmu Jungle Fever a dodal, že ho baví i kolo, badminton, florbal, fotbal a další sporty.

Na naši adresu dorazilo 115 tipů a mezi nimi pár ze zámoří. Odhady soutěžících měly široké mantinely. Nejskromnější byl 115 od Renaty Freibergové z kanadského Oakville, na druhou stranu dětem nejvíc přála Barbora Růžičková z Kladna. Velkoryse vymalovala cifru 2320 ozdobenou smajlíkem na konci.