S bronzovými medailemi se v sobotu z republikového šampionátu novinářů ve futsale vrátil výběr Deníku Vltava-Labe-Media. Na každoroční Chance Press Cup do Berouna odjížděli naši reprezentanti v roli obhájců loňského stříbra a jelikož dali oproti poslednímu ročníku dohromady početně stabilnější sestavu, věřili, že medailový úspěch zopakují také letos.

Stalo se. Tým složený z hráčů různorodých regionů si herně sedl už během základní skupiny. Do té mu byli přilosováni soupeři z TV Prima, Deníku N, Hospodářských novin a Seznam Zprávy.

„Byla to moje první účast na tomto turnaji a do Berouna jsem cestoval z Uničova již den dopředu, abych nemusel v sobotu vyjíždět ve čtyři ráno. Před prvními zápasy jsem tak měl trošku strach, abychom nevypadli už ve skupině," popisoval nováček v týmu Deníku Michal Muzikant.

Ještě než Deníkáři poprvé kopli do balonu, byly odehrány tři duely. Ani v jednom branka kuriózně nepadla, načež organizátoři vyhlásili prémii pro střelce prvního turnajového gólu. Na ten se v souboji proti Primě čekalo poměrně dlouho, nakonec se ale přece trefil sporťák z Hradeckého deníku Petr Tomeš a náš tým duel vyhrál hubeným výsledkem 1:0.

Střelci Deníku VLM na turnaji: Igor Baboľ 5, Petr Tomeš 4, Vít Jarolím 2, Tomáš Otradovský 2, Michal Muzikant 2, Tomáš Havran 2, Jaroslav Zeman 1.

Ve zbylých zápasech už ale byli Deníkáři mnohem suverénnější. Postupně přehráli Deník N 4:0, Hospodářské noviny 6:1 a na závěr skupiny v souboji neporažených také Seznam Zprávy 3:0. Tradičně spolehlivý gólman Jaroslav Bílek tak během čtyř utkání inkasoval jedinou branku a to ještě za rozhodnutého stavu v souboji s Hospodářskými novinami.

„Byl jsem hodně mile překvapen, jak silný tým máme. Myslím, že jsme předvedli několik pěkných kombinací, soupeře jasně přehrávání a úspěšné akce dohrávali až do kuchyně. Po základní části jsem říkal, že budu naštvaný a zklamaný, pokud turnaj nevyhrajeme," pokračoval Muzikant.

Ve druhé skupině se o postup hrálo do posledního kola a k brzy jistému postupujícímu Aktuálně.cz se nakonec přidal tradičně silný výběr TV Nova.

Šlo se tak do semifinálových soubojů. V tom prvním si účast ve finále vybojoval tým Aktuálně.cz a pak už se do sálovek obuli reprezentanti Deníku. V týmu soupeře zpočátku našli defenzivně laděné protihráče, postupem času ale „Nováci“ vystrkovali růžky i v útoku. Přesto šachová partie dospěla k bezbrankovému výsledku 0:0, když v posledních vteřinách nadějný průnik Michala Muzikanta skončil na rukavicích gólmana soupeře Kaisera.

Proměněná penalta Michala Muzikanta v semifinálovém rozstřelu. | Video: Petr Tomeš

Následoval tak penaltový rozstřel a ten se Deníku stal už poněkolikáté osudným. Z pěti střelců uspěli pouze dva, na druhé straně se soupeři prosadili třikrát a zajistili si tak účast ve finále. V něm po zásluze přehráli Aktuálně.cz 4:1.

Počet nastřílených branek v turnaji: 18 - Deník VLM, 7 - TV Nova, 6 - Aktuálně.cz, 5 - Deník N, 3 - Seznam Zprávy, 2 - Novinky, Deník Sport, TV Prima, 1 - Lidové noviny, Hospodářské noviny.
Celkem 47.

„Bohužel nám semifinále vůbec nevyšlo. Soupeř hrál zezadu a rychle nás dostupoval. My jsme si příliš šanci nevytvořili. Právě tahle defenzivní hra tyhle turnaje vyhrává, ač je to často na úkor fotbalové krásy," říká Muzikant.

Deník VLM si spravil chuť v souboji o bronz, když i podruhé v turnaji porazil Seznam Zprávy, tentokrát výsledkem 4:0.

„I když si myslím, že jsme byli na turnaji nejlepší a měli jsme jej vyhrát, tak jsem za bronz nakonec rád. Celou akci jsem si užil, poznal jsem nové kolegy a odehrál s nimi maximální počet zápasů. Pochválil bych také organizaci turnaje a výkony rozhodčích. Našel jsem samá pozitiva, proč se na turnaj za rok vrátit. Snad jsem týmu pomohl a dostanu opět nominaci," uzavřel redaktor Olomouckého deníku Michal Muzikant.

close Igor Babol, nejlepší střelec turnaje (5) info Zdroj: Pavel Paluska zoom_in Igor Baboľ, nejlepší střelec turnaje (5 branek) S ohledem na výkony, jaké Deníkáři v turnaji podávali a jak se jim dařilo střelecky, bylo semifinálové vyřazení zpočátku bráno jako velké zklamání. Medailový úspěch ale nakonec zdvojnásobila korunka pro nejlepšího střelce turnaje Igora Babola (5), jenž o jednu trefu předčil spoluhráče Petra Tomeše. Tým Deníku na turnaji futsalem bavil, nastřílel suverénně nejvíc branek, nakonec se ale musel spokojit s bronzovými medailemi a gratulacemi k titulu televizním kolegům z TV Nova.

„Stejně jako Michal jsem byl na turnaji poprvé a jsem rád, že to skončilo medailí. Musím celý tým pochválit, hráli jsme výborně, fotbalem se doslova bavili, navíc byla sranda na hřišti i mimo něj. Velká škoda porážky v semifinále, nutno dodat, že Nova se na nás výborně připravila a postoupila zaslouženě. Tak snad zase za rok,“ pochvaloval si účast v Berouně sportovní redaktor Děčínského deníku Jaroslav Zeman, člen obrany, která za celý turnaj inkasovala jedinou branku při celkovém skóre 18:1.

Tabulka skupiny A
1. Aktuálně.cz 4 2 2 0 4:0 8
2. TV Nova 4 2 1 1 3:2 7
3. Novinky 4 1 3 0 2:1 6
4. Deník Sport 4 1 1 2 2:4 4
5. Lidové noviny 4 0 1 3 1:5 1

Tabulka skupiny B
1. Deník VLM 4 4 0 0 14:1 12
2. Seznam Zprávy 4 2 1 1 3:3 7
3. Deník N 4 2 0 2 5:7 6
4. TV Prima 4 1 0 3 2:4 3
5. Hospodářské noviny 4 0 1 3 1:10 1

Play off – semifinále: Aktuálně.cz – Seznam Zprávy 2:0, Deník VLM – TV Nova 0:0, na penalty 2:3. Utkání o bronz: Deník VLM – Seznam Zprávy 4:0. Finále: Aktuálně.cz – TV Nova 1:4.

Sestava Deníku VLM: Jaroslav Bílek – Jaroslav Zeman, Petr Tomeš, Tomáš Otradovský, Vít Jarolím, Rudolf Muzika – Igor Baboľ, Michal Muzikant, Tomáš Havran, Ondřej Jícha.

close Další cenné kovy pro Deník. Futsalový výběr Vltava-Labe-Media si ze středočeského Berouna veze bronzové medaile. info Zdroj: Pavel Paluska zoom_in Další cenné kovy pro Deník. Futsalový výběr Vltava-Labe-Media si ze středočeského Berouna veze bronzové medaile.