Svěřenci kouče Drahomíra Kadlece vstoupili do nového roku náramně, když dokázali vyhrát na hřišti mírně favorizovaného Kertu Praha po nájezdech 2:1.

„Nerad to říkám, ale body potřebujeme nutně a s Ústím nic jiného než tři body nebereme," říká před utkáním kladenský trenér Drahomír Kadlec.

Tomu se rychle zaplnila minulý týden dost děravá sestava. Do práce už nemusí Jan Příhoda, který se tak po tři čtvrtě roce a vážném zranění postaví na své místo do elitní formace k Hnízdilovi.

Naopak borci, kteří marodili, začnou zřejmě na lavičce náhradníků. Týká se to mladého Špačka a zkušeného Štěpáníka. „Uzdravili se až zázračně. Nicméně poté, co jsem ve středu nahlásil týmu sestavu na sobotu, tak mi Radim Štěpáník oznámil, že ho rameno zase pobolívá. Nevím, co si o tom mám myslet, promluvíme si o tom při pátečním tréninku v kabině," doplnil Kadlec.

Prozradil ještě, že mladý Martykán, posila z jihu Čech, se přesune z prvního do třetího útoku, odkud vypadne další mladík Jelínek. „Ten hrál v Praze dobře, svoje úkoly splnil. Ale je to bek a v útoku pouze suploval. Vrátí se do obrany," uzavřel Drahomír Kadlec.

Utkání začíná v Městské hokejbalové aréně u zimního stadionu v 17 hodin.