Závod totiž zaznamenal tři rekordy. První byl účastnický v podobě 82 odvážlivců, kteří se dobrovolně trýznili zdoláváním velkého převýšení, dále kategorie žen zaznamenala nejmladší vítězku, a to třináctiletou Nikolu Poduškovou z Kladna (17:20).

Nejcennější ale byl traťový rekord, který na tříkilometrové trati vysekl český triatlonový reprezentant Tomáš Řenč, jenž byl v cíli pod rozhlednou za 11 minut a 53 vteřin. Nejlepší čas Ondřeje Čadka vylepšil o čtyři sekundy.

Pro závodníka klubu Běžci Slaný to byla kyšická premiéra a ani neznalost tratě mu nestála v cestě za jasným triumfem. Druhého v cíli, několikanásobného vítěze Pavla Losenského ze Sokola Unhošť B, porazil o 40 vteřin. "Byl jsem ale rád, že už jsem nahoře, odkud byl krásný výhled," přiznal a dodal, že vyhrál stylem start cíl. Na rozdíl do slabších kusů ani jednou nešel do chůze.

Oba vítězové hlavních kategorií si upevnili průběžné vedení v Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka, který dospěl k osmnáctému z třiceti dílů.