To se sice nepovedlo, ale kvarteto, v němž běžel ještě s Pavlem Maslákem, Vítem Müllerem a Patrikem Šormem vytvořila časem 3:00,99 český rekord. „Překonali jsme ho o 64 setin, takže můžeme být spokojení,“ říkal kladenský atlet.

Ke své indispozici sdělil, že se snažil udržet rychlost. „Projelo mi hlavou, co se to děje? Věděl jsem, že musím kvůli družstvu doběhnout, a tak jsem závodil poněkud opatrněji. Nechal jsem tam ale všechno, jenže pocity mám trochu rozporuplné,“ sdělil po sobotním závodě, který byl na mistrovství světa v Budapešti už jeho čtvrtým vystoupením.

První den MS se dvakrát proběhl, přičemž z toho byla bronzová medaile a český rekord ve smíšené štafetě, v níž se sešel už se zmíněným Šormem a Ladou Vondrovou a Terezou Petržilkovou. Hned další den ráno běžel rozběh na 400 metrů a po pěti dnech volna šel v závěru šampionátu znovu do akce.

Po šampionátu bude ještě závodit

„Bylo to pro mě trochu na hraně,“ přiznal svěřenec trenéra Miroslava Zahořáka. „Čtyřstovka hned po mixu byla pro mě náročná. Cítil jsem, že chybějí síly. Upřímně musím přiznat, že i před chlapskou štafetou, to pocitově nebylo úplně stoprocentní.“

Třiadvacetiletý atlet si myslel, že mu na regeneraci stačí pět dní. „Nějakým způsobem se to nepodařilo. Nevím proč,“ krčil rameny. „Na druhou stranu jsem zaběhl pod 46 sekund, což i s tím, že mě zlobila noha, beru.“

S rozepsanou bakalářskou prací, kterou bude obhajovat na ČZU, v Budapešti příliš nepohnul. „Pár stránek jsem tady napsal, ale termín je ještě daleko. Finální verzi musím odevzdat až v dubnu, takže času je dost,“ poznamenal.

Po mistrovství světa sezona pomalu spěje k závěru, ale Matěj Krsek má v září v plánu ještě několik startů. „Vyrazím do Hodonína na mistrovství republiky družstev, kde budu v barvách A.C. Tepo Kladno bojovat o body. Už spíš pro radost pak vyběhnu na Akademických hrách v Olomouci a ve stejném duchu proběhne závod na sto yardů v Poděbradech,“ prozradil.