Rekord ale bohužel nepadl ani jeden. Pravidelný účastník a zároveň hlavní favorit Jan Poduška sice vyhrál, v husté mlze a sychravém počasí však zaostal za rekordem Jana Tlustého (letos nestartoval) více než o minutu, navíc v jeho vůbec nejhorším čase (25:40).


Startovalo se od místní restaurace U Konvalinků, kde se sešlo 50 účastníků. Na rozdíl od letního závodu, který je na stejné trase, ale dvakrát delší, se běželo v opačném směru. Trať byla dlouhá 7,5 km a vedla převážně po asfaltových cestách.


Hned od začátku se utvořila skupina asi dvaceti odvážlivců, kteří se chtěli s favoritem Poduškou udržet. Odolali jen tři kilometry, pak ovšem na ďábelské tempo nestačili a první z nich, Tomáš Rychetský ze Smíchova, doběhl se ztrátou těsně přes dvě minuty.


Soutěžilo se celkem v šesti kategoriích, čtyřech mužských a dvou ženských. Nejmladší účastníci se utkali v kategorii A do 39 let, tady první a celkově třetí doběhl do cíle Jaroslav Bohdal z Maratón klubu Kladno (čas 28:04). V kategorii B 40 - 49 let zvítězil Jan Poduška, v C 50 - 59 Jan Flídr (28:32) a v D Jan Svoboda (32:54).


Nejrychlejší ženou se stala jednatřicetiletá Ivana Ducháčková (30:41), která zároveň vyhrála i v kategorii E do 35 let, na čtyři roky starý rekord Aleny Holubové jí však scházely propastné dvě minuty. V kategorii F se stala vítězkou Iveta Kokešová (33:51). Nejmladším účastníkem byl desetiletý Eduard Horych, nejstarším jednaosmdesátiletý Ivan Pacner.

Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.