Po základní části pátý tým tabulky první ligy vyhrál úvodní utkání čtvrtfinálové série na palubovce čtvrté MFF Praha 3:1. Ve druhém vedl 2:0 na sety, aby posléze padl v tie-breaku.

Kapitán Jan Poduška litoval, že druhé utkání nakonec ztratili. „Soupeř se výrazně zlepšil na servisu a s tím jsme se nedokázali moc vypořádat," řekl.

Předpokládám, že jste po prvních zápasech série poněkud rozčarovaní, je to tak?
Je pravda, že prvotní plán byl, že jedno vítězství z venku by bylo dobré. Akorát že po průběhu druhého utkání zavládl trošku smutek, poněvadž to bylo rozehrané i na druhou výhru. Cíl jsme sice splnili, ale trošku tam máme  hořkost.

Vedli jste dva nula, v čem byl problém? Nebylo tam uspokojení nebo podcenění?
Ani jedno. Soupeř se výrazně zlepšil na servisu a s tím jsme se nedokázali moc vypořádat. Vinou našeho výrazně horšího příjmu se nám hůř útočilo, a to znamená, že se zlepšila i jejich obrana a my nebyli schopni ztrátovat. To soupeře zvedlo, protože má většinou zkušené hráče. Jakmile se síly vyrovnaly, tak to už uměli uchopit.

Takže vaše stará bolest  –  příjem, se připomněla v pravou chvíli.
Je to přesně tak. Myslím, že to bylo výrazně pouze na příjmu. Jinak servis, útok i obrana jako taková na síti byly relativně stejné.

První utkání jste z pohledu konečného výsledku vyhráli poměrně snadno.
Tak to sice vypadá, ale nebylo tomu tak.  Vždy se hrálo těsně než došlo k bodové šňůře, která rozhodla.
V pátek a sobotu vždy ve 20 hodin vás čekají ve sportovní hale u Sletiště další dvě utkání série. Myslím, že po psychické stránce budou náročnější, poněvadž doma by se vyhrávat mělo. Máme to ve svých rukách. My si na to věříme, vyhráli jsme jednou a mohli i podruhé. Máme výhodu domácího prostředí, kde bychom měli být silnější. Máme to dobře rozehrané, takže doufám, že to vyjde.

Nakolik jste psychicky odolní. Po pátku můžete prohrávat 1:2 a pak by šlo opravdu do tuhého.
Odolní jsme před každým utkáním dost, pak se to změní v průběhu zápasu (smích). To znamená, že by nám stav jedna dva až tak  nevadil. Myslím, že daleko víc nám bude vadit, pokud budeme prohrávat v prvním setu. Potom to těžko obracíme.

A když půjde soupeři servis  jako ve druhém utkání…
Zaměřili jsme na to tréninky, servis mají kvalitní, takže  se na něj snažíme připravit. Tréninky jsou zaměřeny na to, že může být hůř přihráno. Nicméně v domácím prostředí bychom měli přihrávat lépe, jsme zvyklí na prostředí a naopak soupeřovo podání by tam nemuselo být tak silné. Na druhou stranu my bychom tam měli podávat lépe.