Závod se běžel před týdnem a byl uspořádán na počest založení unhošťského Sokola (120 let) a začátku stavby Sokolovny (100 let). Organizátory běhu byly Maratón Klub Kladno v čele se Zdeňkem Kučerou a TJ Sokol Unhošť.

Celkovým vítězem se stal Jan Tlustý v čase 18:58 min. (vyhrál tak i kategorii A) a stanovil rekord trati. Druhý doběhl Josef Poduška (19:01 a vyhrál kategorii B), třetí doběhl další Kladeňák Stanislav Pípal s téměř dvouminutovou ztrátou za vedoucí dvojicí.

Soutěžilo se v sedmi tradičních kategoriích: muži A do 39 let, B 40 - 49 let, C 50 - 59 let (Vladimír Kropáč - 24:28), D 60 - 69 let (Jan Merunka - 26:30). Mezi ženami opět kralovala Iveta Kokešová (25:57), ale jen těsně porazila teprve třináctiletou Karolínu Růžičkovou (26:09). Obě ženy vyhrály své kategorie, Růžičková do 34 let a Kokešová nad 35 let. Nejmladším zúčastněným běžcem byl desetiletý Eduard Horych, nejstarším sedmdesátník František Skalník z Tuchlovic.