Nejvýše držely kladenský prapor reprezentantky Fitness Mania Gym. Zkušená Lenka Hlaváčová bodovala 7. října na Diamond Cupu v polských Katowicích. Ve své kategorii bodyfitness dosáhla na 4. místo celkově a na bronz mezi veteránkami. Ve wellness fitness skončila Taťána Nadděnnaja pátá a Anna Slavíčková sedmá.

V první desítce kategorie bikiny fitness pravidelně figuruje Hana Milev. Bylo tomu tak i na Partner Cupu v Čelákovicích 13. října (7. místo) a o týden později na GP Fitness v Brně (10. místo).

Skutečným svátkem kulturistiky byla mezinárodní soutěž Fitness Mania Classic 3, kterou na Kladně uspořádal trenér, rozhodčí a promotér Jurij Ščerbakov. Z pohledu kladenské účasti skončila triumfem Lenky Hlaváčové v bodyfitness. Jen o krok zpět zůstala stříbrná Taťána Nadděnnaja ve wellness fitness.

Na Fitness Mania Classic 3 se představil také Tomáš Mach. V kategorii classic physique však do finále nepostoupil. Sám svoje vystoupení hodnotí kriticky: “Původně jsem vůbec neměl v plánu na podzim závodit. Když jsem se ale dozvěděl, že budou závody na Kladně, změnil jsem názor. To už ale bylo na přípravu hodně málo času. Normálně je potřeba alespoň půl roku. V létě jsem trénoval minimálně. A tak po pouhých dvou měsících přípravy jsem lepší výsledek ani nemohl čekat. Ale jsem rád, že jsem závodil jako jediný muž z Kladna.“

Kladenské hvězdy Lenka Hlaváčová a Taťána Nadděnnaja s mezinárodním rozhodčím Stanislavem Pešátem při kladenské soutěži.Chuť si spravil o dva týdny později bronzem z pohárové soutěže Beautiful and Strong v Ústí nad Labem, tentokrát v kategorii kulturistika nad 80 kg. Říká: „Nechtěl jsem končit neradostným výsledkem z Kladna. Proto jsem jel ještě do Ústí. Přece jen je lepší završit sezonu medailí.“

Soutěžním vrcholem pak bylo Mistrovství světa ve fitness, konané ve dnech 26. - 28. října v polském Bialystoku. V exkluzivní konkurenci vybojovala Lenka Hlaváčová výborné 6. místo. Taťána Nadděnnaja tentokrát neprošla nástrahami eliminace.

Svaz kulturistiky a fitness ČR pořádá kromě mistrovských a pohárových soutěží také podzimní sérii soutěží kondičních, určených především pro začínající závodníky. I tam o sobě dalo Kladno vědět; zásluhou kulturistických nadějí, které do soutěží vyslal klub Dream Body Fitness. Umístění Kateřiny Peterové, Hany Blahníkové a Veroniky Dlouhé v kategorii bikiny fitness zatím ukazuje, že to nejlepší je stále ještě před nimi, podobně jako v případě Lenky Víškové v kondičním bodyfitness.

Podpořit soutěžní aktivitu na Kladně má nový projekt Jurije Ščerbakova „Sportovní liga Fitness Mania Gym“. Jejím registrovaným účastníkům se dostane pomoci při získávání metodických i praktických informací formou pravidelných měsíčních seminářů o tréninku, dietě a pózování. Závodníci si také svými výsledky mohou zasloužit podporu ve výši až 50 % nákladů na účast v soutěžích.

Petr ŠIKOLA