Ještě jednou přinášíme pravidla soutěže.

V čem je podstata hry?

Jde o to, aby soutěžící správně natipoval co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, která se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 – výhra domácích, 0 – remíza, nebo 2 – výhra hostů. Tikety s dvojtipy budou brány jako chybné a nebudou započítány.

Kdo se může Tip ligy zúčastnit?

Každý fanoušek fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány. Pokud falešná jména zjistíme, tak je i v průběhu hry z pořadí vymažeme. Tip ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP.

Jak se zapojit?

Vždy od soboty do pátku (kromě neděle a svátků) vyjde v Deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte do redakce Kladenského deníku ve Váňově ulici 3180 v Kladně, kde jej vhodíte do schránky v chodbě budovy České pojišťovny. Seznam dalších sběren najdete pod kuponem 1. kola.

Kupon můžete zaslat také poštou, zde musí být nejpozději páteční razítko a podmínkou je, že pošta ho doručí nejpozději do úterý!

Soutěže se můžete zúčastnit i v ostatních redakcích středočeských Deníků!

Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání Deníku po úvodním kole, kdy budou vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom budete používat po celou dobu trvání podzimní Tip ligy 2014.
Číslo je nutné uvádět na tiket.

Soutěžit lze rovněž prostřednictvím internetové adresy www.denik.cz nebo www.tipliga.cz, tam však až od druhého kola. Každý tipující ale musí z důvodu registrace do systému napoprvé nejprve vyplnit tištěný kupon, na kterém nesmí v případě zájmu o tipování přes internet opomenout uvést jím zvolený čtyřmístní číselný kód sloužící později spolu se startovním číslem k přihlášení.

Pokud nestihnete první kolo, nevadí, do soutěže se můžete zapojit i v jejím průběhu. Nejprve ovšem vyplněným tipovacím kuponem.

Hodnocení Tip ligy

Za každý správně natipovaný zápas získá tipující dva body, za chybu o jeden bod přijde. Za celý tiket tak můžete nahrát až dvacet bodů, ale také minus deset, když neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některé z vybraných utkání neodehraje, nedohraje či uskuteční již před víkendem (výjimku tvoří páteční zápasy, které začnou v 17 hodin a déle), nebude utkání hodnoceno.

Co rozhoduje při rovnosti bodů v kole?

Jako první rozhodující faktor bereme takzvanou Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo.

Pokud budou mít dva nebo více tipujících na prvním místě shodný počet bodů a ani jeden netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže).

Pokud by se přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na pravidlo první chyby. To znamená, že u jejich tiketů půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole.
Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí vítěze dodatečně příští kolo, kde platí stejná pravidla.

Co rozhoduje při stejném počtu bodů na konci Tip ligy?

Během soutěže to v celkovém pořadí bude vyšší počet bodů získaných v posledním kole. Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat vyšší zisk v předešlém kole. Na vyhlášení Tip ligy bude pozváno pět nejlepších hráčů plus nejlepší čtyřčlenný tým. Jeho členové vyplní název družstva do kolonky podpis.

Jak dlouho soutěž potrvá?

Celá soutěž bude mít celkem třináct kol. Tipuje se v celém průběhu podzimní okresní fotbalové sezony. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne na slavnostním vyhlášení, o jehož termínu a místě konání dáme včas vědět. Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí a zábavy!