„Výsledkově to je pro nás zklamání,“ prohlásil druhý kouč Petr Klár a přiznal, že ani úroveň hry ze strany vicemistrů nebyla taková, jakou očekávali. „Pořád to je jako na horské dráze. Výborné momenty střídají chyby,“ doplnil.

Poslední zářijovou sobotu čeká na Kladno první extraligový mač, ve kterém přivítá České Budějovice. „Je to sice zdvižený palec, pořád ale je prostor na zlepšení. Je to jako každý rok,“ řekl Klár. Co se týče souhry, slibují si trenéři hodně od turné po Belgii a Francii. Odjeli v pondělí a během šesti dnů odehrají šest utkání.

Co se týče kladenského turnaje, tak ten vyhrála Příbram, která potvrdila, že v nastávající sezoně bude šlapat na paty silné čtyřce Karlovarsko, Kladno, Liberec, České Budějovice. „Má vyvážený a dobře složený tým. V současné fázi je nejlepší,“ uznal Klár a podotkl, že Kocouři se budou, na rozdíl od zmíněných týmů, už jen minimálně zlepšovat.

Jak bylo uvedeno, souboj loňských finalistů extraligy vyzněl pro Karlovarsko poměrem 3:0. Kladenští ale dvakrát padli až v koncovkách. Jednou 23:25, podruhé 29:31. „Byl to od nás lepší výkon než v utkání s Příbramí,“ uzavřel Klár.