Ta budou v základní části rozdělena do tří skupin (dvě čtyřčlenné a jedna tříčlenná). Do čtvrtfinále postoupí osm nejlepších, z každé ze skupin vypadává vždy poslední tým.

Nasazení ostatních do čtvrtfinále se uskuteční podle následujícího klíče: celkům ze čtyřčlenných skupin budou odečteny zápasy s nepostupujícím kolektivem, čímž vznikne minitabulka se shodným počtem odehraných zápasů pro všech osm postupujících.

Vítězové základních skupin (A, B a C) pak budou pro čtvrtfinále nasazeni na pozice I. – III., nejúspěšnější tým z druhého místa na pozici IV. Zbylé dva z druhých míst dostanou podle stejných zásad pro čtvrtfinále posty V. a VI., dvěma mužstvům postupujícím ze třetích míst čtyřčlenných základních skupin (A a B) připadnou při nasazení pro čtvrtfinále pozice VII. a VIII.

Největší favorité byli nasazeni do čela skupin. V áčku to je obhájce trofeje Jungle Fever Kladno. Druholigový celek bude tradičně spoléhat na vlastní opory, ale určitě i na posily z extraligy (tradičně jeho barvy hájí odchovanec Příhoda – reprezentant ČR), a také na část hráčů rezervy. Její druhá polovina vypomůže druhému zástupci Jungle Fever v soutěži – dorostu.

Skupina B je hodně vyrovnaná. Favoritem byl mohl být spojený celek Amálky a Beer Stars, jenž se loni dostal až do finále a vyřadil mj. extraligový KEB. Silné jsou tradičně i Bresson a Černá hvězda, otazníkem bude výkonnost zmíněného dorostu Jungle Fever.

Skupina C je jen tříčlenná a dva její účastníci určitě budou patřit k favoritům celého turnaje – Defekt Třebíz a Vlci Buštěhrad. Třetí do party – béčko Unhoště, je také kvalitní, ale jeho pozice bude složitá.

Hrací doba a bodování zůstává stejné jako v zápasech oblastní a okresní hokejbalové ligy, tj. 3×15 minut čistého času (s tresty 2, 5 a 10 minut).

V případě nerozhodného výsledku následují trestná střílení (tři hráči na každé straně, případně po jednom dalším až do chvíle, než bude rozhodnuto o vítězi utkání). Vítěz v základní hrací době získává do tabulky tři body, vítěz po samostatných nájezdech body dva, poražený na penalty jeden, porážka v základním čase = 0 bodů.

Rozdělení základních skupin a rozlosování Kladenského poháru

Skupina A: Jungle Fever, PPT Delta, Falcon Kročehlavy, Notor Kladno.

Skupina B: Amálka Hooligans, Š&J Bresson, Jungle Fever dorost, Černá hvězda.

Skupina C: Defekt Třebíz, Vlci Buštěhrad, Kozel Unhošť B.
Program zápasů:

Sobota 9. ledna: Jungle Fever – Notor Kladno (9.30), PPT Delta Kladno – Falcon Kročehlavy (11.30), Amálka Hooligans – Černá Hvězda (13.30).

Neděle 10. ledna: Bresson – Jungle Fever dorost (10), Defekt Třebíz – Kozel Unhošť B (12).

Sobota 16. ledna: Jungle Fever dorost – Amálka Hooligans (9.30), Černá Hvězda – Bresson (11.30), Vlci Buštěhrad – Defekt Třebíz (13.30).

Neděle 17. ledna: Falcon Kročehlavy – Jungle Fever (10), Notor Kladno – PPT Delta Kladno (12).

Sobota 23. ledna: Kozel Unhošť B – Vlci Buštěhrad (9.30), Falcon Kročehlavy – Notor Kladno (11.30), Jungle Fever – PPT Delta Kladno (13.30).

Neděle 24. ledna: Jungle Fever dorost – Černá Hvězda (10), Amálka Hooligans – Bresson (12).

Čtvrtfinále:

Sobota 30. ledna: Tým I. vs. Tým VIII. (10),Tým IV. vs. Tým V. (12).

Neděle 31. ledna:Tým II. vs. Tým VII. (10),Tým III. vs. Tým VI. (12).

Semifinále a finále:

Sobota 6. února:
1. semifinále – vítězové ze soboty 30. ledna (10), 2. semifinále (vítězové z neděle 31. ledna (12).

Neděle 7. února: Zápas o 3. místo (10), Finále (12).