Dohrály se boje ve skupinách a teď se jen čeká, zda sibiřské počasí přinese v rozhodujících bojích i sibiřskou hokejovou kvalitu, jakou prezentují v poslední době v Rusku třeba Chabarovsk nebo Omsk. Podle kvality finálové čtyřky se zdá, že opravdu půjde do tuhého.

Zatímco je skupině A už bylo o dvojici postupujících rozhodnuto a týmy Sítné a Vlků Buštěhrad si to pouze rozdaly ve vzájemné bitvě o první místo, skupina se zdála zašmodrchanější. Obhájce titulu Beer Stars ještě mohli postoupit, museli by ale Jungle Fever porazit o tři branky.

Byl to úkol na jejich síly, Jungle totiž i bez některých hráčů základu od začátku kralovali, dali soupeři dva góly a kostky byly vrženy. A když už Beer Stars zabrali, nebyli schopni překonat výtečného Fajta v bráně, byť bych chlapík po noční směně. Gól jim nepustil, z poháru je vyhnal a jeho spoluhráči soka dorazili v závěru druhé části třemi slepenými kousky – 5:0. „A koukejte o tom něco pořádného napsat,“ halekal spokojený gólman po zápase na redaktora Deníku.
Nečekaně víc se Jungle trápili druhý den v dohrávce s Unhoští, ale přesto vyhráli 4:1 a skupinu B ovládli.

V semifinále je čekají buštěhradští Vlci, kteří v přímé bitvě o prvenství ve skupině A nestačili na Sítnou a prohráli 1:4. Dvě branky jim vstřelil jejich kmenový hráč Lukáš Forrai, který za béčko Vlků hraje v soutěži, ale v turnaji startuje v řadách speciálně sestaveného klubu HC Sítná.

Ten se rychle zařadil mezi hlavní adepty na zisk cenné trofeje, ale v semifinále mu zkříží cestu rovněž hodně posílený Notor.

Obě strany disponují několika borci půjčenými z extraligového Alpiqu Kladno. Bude se nač dívat a to určitě i ve finále, které se hraje v neděli od 14 hodin.

Výsledky: Beer Stars – Jungle 0:5, Vlci Buštěhrad – Sítná 1:4, Rozhodčí – Beer Stars 1:3, Moribundus – Notor 1:8, Moribundus – Beer Stars 2:13, Extrém – Falcon 4:2, Unhošť – Jungle 1:4, Narko – Dynamo 5:3.

Víkendový program

Sobota 4. února:
O 11. místo: Moribundus – Falcon (11), Semifinále 1: Sítná – Notor (12.30), Semifinále 2: Jungle Fever – Vlci Buštěhrad (14).

Neděle 5. února: O 9. místo: Rozhodčí – Extrém (11), O 3. místo (12.30). Finále (14).