„Samozřejmě 3:1 nebo 3:0 by bylo lepší, také jsme ale mohli prohrát 0:3, protože soupeř hrál fakt dobře,“ uvedl kouč vítězů Milan Fortuník a doplnil, že tým z Balkánu má mnohem větší zkušenosti s evropskými poháry.

Jedním z nejlepších hráčů na hřišti byl blokař domácích Vladimír Sobotka. „Jsem rád, že se mi dařilo, ještě to však musím potvrdit u nich,“ uvedl dvaatřicetiletý volejbalista s tím, že se mu opět potvrdilo to, co v evropském poháru už několikrát.

„Soupeř na videu nevypadá jako dobře hrající tým, jakmile však přijde do poháru, je z něj úplně jiné družstvo. Dá se říct, že liga asi pro něj není priorita,“ mínil.

Rumunský celek byl prošpikován výbornými a pohárovými zápasy protřelými zahraničními borci. Sobotka přiznal, že zápas byl velká dřina. „Myslím, že rozhodlo, že jsme se všichni dostali do utkání, i když se některým z nás v průběhu utkání místy nedařilo,“ prohlásil.

Až ve čtvrtém setu dokázalo Kladno odskočit o víc než dva body, dokonce až na 11:6. Udělat byť jen kratší bodovou sérii pro něj bylo složité. „Nedělali chyby. Hráli výborně a takového soupeře není jednoduché dostat dolů,“ podotkl Sobotka.

V tie breaku tahali Kladenští za delší konec, a přestože si ho trošku zkomplikovali, měli dva mečboly, přičemž smečař Hýský hned na první pokus rozbouřil opět fantastické publikum.

Odveta je na programu 20. prosince a tentokrát bude mít diváky v zádech soupeř. Do jeho haly se jich vejde 1500.

Kladno – Galati 3:2.
Sety: -27, 27, -21, 22, 12. Diváci: 500. Rozhodčí: Stojanov (Bulharsko) – Moula (Řecko), Broestl (SRN).
Kladno: West, Zajíček, Hýský, Šulista, Gromadowski, Sobotka, libero Moník.
Galati: Kovacevic, Despotovski, Bala, Ferreira, Jeliazkov, Spinu, libero Majstorovic. Střídal: Zahar, Filippov

Atmosféru souboje si prohlédněte ve videu níže (popř. ZDE ).