Proti byli zloději
Rázný zásah do programu udělali zloději. Během oběda havířovského týmu vykradli osobní automobily hráčů, kteří se podrobili policejnímu šetření. Tím nestihli zápasy s Ostravou a Českými Budějovicemi a na středeční souboj s Kladnem (12.30) rezignovali. Všechna utkání tak prohráli kontumačně 0:3. Z postupu do finále, v němž se střetnou s Libercem, se radovali hráči Ostravy. Domácí skončili třetí.


Čára přes rozpočet
V úvodním utkání nastoupilo Kladno proti Českým Budějovicím. Soupeři hráli v silných sestavách, což se týkalo hlavně kompletních domácích, kteří se mínili dobře odrazit k třetí finálové účasti v řadě. „Do prvního utkání jsme chtěli jít v plné síle,“ přiznal kapitán Borek Fokt s tím, že družstvo si chce užít výjimečnou atmosféru vrcholu poháru.

Výběr kouče Petra Broma ale připravil Středočechům zásadní komplikaci. Byť v náročném programu přece jen některé hráče šetřil, zvládl úřadující mistr utkání lépe a vyhrál 3:2.

Na dopoledne pěkná návštěva 150 diváků sledovala, jak domácí v první sadě málem vymazali osmibodové manko, avšak posléze chybovali při servisech Procházky. Druhé dějství už od prvního balonu jasně ovládli, aby v dalším nejdramatičtějším setu proměnili Divišovým blokem třetí setbol, zatímco sami jeden odvrátili.

Další set s přehledem dovedli do vítězného konce hosté, kteří nejtěsnějším poměrem zvládli i tie-break, v němž proměnili druhý mečbol.

Kladno – Č. Budějovice 2:3 (-20, 14, 27, -19, -13)

Naděje brzy pohasla
Kladenští pak nastoupili proti dalšímu těžkému protivníkovi – Ostravě. Pokud si chtěli udržet naději na finále, museli bezpodmínečně zvítězit. Trenér Jindřich Licek dal tentokrát od začátku důvěru hráčům širšího kádru (Barák, Diviš, Šrámek), zatímco jeho protějšek Jaroslav Tomáš poslal na palubovku nejlepší hráče.

První dva sety ale mělo lépe rozehrané Kladno. Vedlo o pět, respektive šest bodů a karta se začala obracet až po oddechových časech Ostravy. Koncovku druhého si pronajal Mikulík a jeho dvě čistá esa. Ve třetí sadě si Slezané udržovali náskok a utkání s přehledem dovedli do vítězného konce.

Kladno – Ostrava 0:3 (–20, –21, –18).

Jihočeši finále odmítli
Poslední utkání bylo zároveň finále. Už kompletní Jihočeši vedli 2:1 na sety, ve čtvrtém ale přišli o vedení 8:1, nevyužili ani tři mečboly a v tie–breaku nechali Slezany zužitkovat druhou možnost ukončit utkání.

České Budějovice - Ostrava 2:3 (20, -26, 20, - 28, -13).