Kladenský deník nabízí základní nominaci sportovců, kteří v uplynulém roce skvěle reprezentovali Kladno a jeho okolí.

Doplnit ji mohou čtenáři Deníku, své návrhy můžete posílat na adresu sport.kladensky@denik.cz

Podmínkou nominace je, že sportovec závodil nebo hrál v uplynulém roce 2016 za klub z Kladenska a že se prosadil v soutěži dospělých. Uzávěrka nominace je 31. ledna.

V nominaci jsou zatím třeba hokejisté David Stach a Vítězslav Bílek, byť jejich tým Rytířů neuspěl v play off a následně oba z Kladna odešli. Jejich rekordy ve WSM lize ale sledoval celý hokejový národ.

V atletické elitě Česka se drží také diskařka Eliška Staňková (startovala i na mistrovství Evropy), jedna z nejtalentovanějších plavkyň ČR Adéla Doubnerová, nebo jedna z nejlepších českých beachvolejbalistek Eliška Gálová. Klasický volejbal pak reprezentuje jeden z tahounů volejbalového Kladna Filip Křesťan.

Dále jsme zvolili triatlonistu Vanavanu Kladno Tomáše Řenče, Slánsko reprezentuje druhý nejlepší český plochodrážník Eduard Krčmář. 

Mezi kolektivy se nedostalo na některé úspěšné z mládežnických soutěží, i tak je ale výběr pestrý: hodně slyšet bylo o hokejbalistech i florbalistech Kladna, beachvolejbalistech, ale i plavcích. I zde mohou čtenáři nominaci doplnit, oěpt je podmínkou, aby dosažené úspěchy byly v kategorii dospělých.  

Jednotlivci:

David Stach - historický rekord v kanadském bodování WSM ligy - 91 bodů

Vítězslav Bílek - historický rekord ve střelecké tabulce WSM ligy - 45 gólů

Eliška Staňková - diskařka, čtrnáctá na ME v Amsterodamu, poprvé v kariéře překonala 60 metrů

Adéla Doubnerová - plavkyně, 2. a 3. na MČR v dlouhé bazénu

Eliška Gálová - hlavní opora Vavřince Kladno v cestě za prvním titulem v MČR družstev, přestože v sezoně překonala mononukleózu.

Filip Křesťan - tahoun volejbalistů Kladna

Eduard Krčmář - druhý ve finále ME na ploché dráze

Tomáš Řenč - vicemistr republiky v triatlonu, Vanavan Kladno

Kolektivy:

Kanonýři Kladno - postup do superligy florbalistů

Alpiq Kladno - vicemistr České republiky v hokejbalu

Vavřinec Kladno - historicky první vítěz MČR beachvolejbalových týmů

volejball Kladno - čtvrtfinalista extraligy a podzimní lídr tabulky

KSP Kladno - plavkyně kladenského KSP získaly na MČR v dlouhém bazénu hned dvě bronzové medaile ve štafetě na 4 x 100 m pol. závod (Doubnerová, Jelínková, Svobodová, Drdová) a na 4 x 200m volný způsob (Doubnerová, Kafková, Svobodová, Drdová).