A zklamaný nebyl, naopak ho bylo hodně vidět. Obsadil pátou příčku, dosud nejlepší umístění v letošním seriálu mistrovství Evropy a v celkové pořadí se posunul na devátou pozici. „Nebudu zakrývat, že jsem spokojený," usmál se taťka všech autokrosařů.

Zpočátku to na nějaký velký úspěch nevypadalo. Podmínky neměli favorité jednoduché hlavně v tréninku. Ti nejlepší ho absolvovali na hodně pokropené trati, a když se pořadí do druhé měřené jízdy otočilo, začalo na konci pršet. „Takže jsem jel na mokru obě jízdy, ale podobně dopadli i jiní rychlíci – Stubbe nebo Turek," usmál se Hošek.

I tak ze tří jízd vydřel dvě třetí a jedno čtvrté místo a díky tomu si zajistil účast ve finále B.

Tam se nádherně dostal ze druhé řady na druhé místo a udržel ho – finále A ho neminulo!

„Samozřejmě jsem startoval z posledního místa a nechtěl jsem zbytečně riskovat. Postupně jsem se ale posouval, a když se srazili Turek s Kubíčkem (Rakovničák je o víc než padesát roků mladší než Hošek! – poz. red.), skončil jsem šestý. Po závodě navíc diskvalifikovali Francouze Anacheta a bylo z toho páté místo, které samozřejmě beru," popisoval Hošek finále.

V Pace už přitom mockrát vyhrál, naposledy letos na jaře mistrovství ČR. „To je pravda, ale i tak jsem měl dobrý pocit. Nehraji si sice na nějaké předvádění, ale ohlasy hlavně po mém výkonu ve finále B byly fajn a potěšily," neskrýval.

Naopak druhý Kladeňák Jaromír Štětina se mezi nejlepší jezdce neprokousal, na vině byly potíže s motorem.
Celkově vyhrál o víkendu suverénní Holanďan Terry Calaghan před Tomášem Pospíšilíkem a Němcem Andre Hinnenkampem. Před Hoškem dojel ještě Ladislav Hanák.