V Praze byly první tři sety hodně dramatické, první dva vyhrálo Kladno, když soupeři povolilo 27, respektive 28 bodů, zatímco ve třetím uhrálo čtyřiadvacet.

„Utkání bylo velmi vyrovnané, ve dvou koncovkách jsme byli ti šťastnější, drobná chyba v koncovce třetího setu znamenala snížení stavu pro domácí. V průběhu čtvrtého setu jsme ale důsledně dodrženou taktikou rozhodli zápas ve svůj prospěch,“ těšilo blokaře vítězů Jiřího Blažka, jenž ocenil morálku týmu, který se prý dokázal vypořádat s několika hrubými chybami soudců.

Také výhru na východě Čech Kladenští vydřeli, když po vyhrané první sadě museli otáčet stav 1:2. „Lehký výpadek v koncentraci ve druhé a třetí sadě se nám podařilo restartovat a zápas jsme tak dovedli do vítězného konce,“ uvedl Blažek a dodal, že u druhého utkání nebyl kouč Hadrava, jenž plnil roli otce a snažil se být oporou v nemocnici v Liberci u svého staršího syna, hráče tamního extraligového celku.

Před velmi slušnou návštěvou v Hradci začalo Kladno poměrně dobře a vypjatou koncovku dovedlo k vítězství. Pak jeho koncentraci na chvíli rozhodil opilý fanoušek, který se dostal až na hrací plochu a urážlivými slovy komentoval každou výměnu.

„Téměř dva sety trvalo než si jej domácí zpacifikovali a mohlo se zase hrát ve slušném prostředí. Náš tým nakonec incident spíš stmelil. Do soupeře jsme se po zbytek zápasu zakousli a víceméně jsme domácí k ničemu nepustili,“ konstatoval Blažek.