„Poprvé v historii jsme sáhli k videu a rozebrali si chyby, jaké jsme dělali proti Mostu. Kluky to bavilo a hlavně si tím v sobotu řídili," těšilo trenéra Drahomíra Kadlece.

Ale duel byl dramatický skoro do konce. Na první gól Ústí Kladno brzy odpovědělo Hnízdilem, ale ve druhém dějství se hrálo hodně tvrdě.
Štěpánek rozpáral obličej Ogurčáka a následnou dlouhou přesilovku Alpiq využil Špačkem – 2:1.

Ústí ještě jednou svým sobotním střelcem Růžičkou srovnalo a následně mělo i výhodu přesilovky, jenže tu nezvládlo, nechalo uniknout beka Šíchu a ten rozhodl.

Alpiq pak ještě přišel o Pražáka, jenž po ráně Soukupa do ucha musel do nemocnice (naštěstí nic vážného), ale také dal dva góly Kohoutem a Noskem. „Od druhé třetiny jsme si šli za svým," těšilo Drahomíra Kadlece.

„Je to škoda, zápas jsme neodehráli vůbec špatně a hráli jsme s Kladnem mnohem aktivněji než v posledních letech. Nakonec to ale nevyšlo," mrzelo trenéra Elby Milana Jelena. "Byli jsme aktivní a vytvářeli si tlak. Ve druhé třetině jsme ale začali zbytečně faulovat, hráli jsme šest až sedm minut v oslabení a to nám vzalo hodně sil. Navíc domácí dokázali jednu přesilovku využít a prohrávali jsme," mrzelo kouče Severočechů.

„Udělali jsme laciné chyby, které takový soupeř dokáže potrestat. Je to škoda, ale neděláme z toho žádnou tragédii a teď se začneme připravovat na další náročný víkend, kdy doma hostíme vedoucí Plzeň a Pardubice. Doma nechceme rozdávat body," dodal trenér Ústí.

Alpiq Kladno – Elba DDM Ústí 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. D. Hnízdil (Kudela), 30. Špaček (D. Hnízdil), 34. Šícha (Nosek), 41. Kohout (Šťastný, Špaček), 45. Nosek (Šťastný, Schnaubelt) – 11. Růžička (Štěpánek), 33. Růžička (Štoček). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.