Nejspíš už poslední posilou je od nedělního dopoledne srbský smečař Miloš Vemić. Ten má za sebou několik zahraničních štací, přičemž při očekávanému přírůstku do rodiny odehrál loňskou sezonu ve své zemi za Vojvodinu Novi Sad.

Jedenatřicetiletý volejbalista prošel také kluby: Friedrichshafen (SRN), Piyango SK (Turecko), Al-Ahli Club Dubai (SAE), Lille (Francie) a Bielsko-Biała (Polsko). 

"Jde o hodně všestranného hráče s výborným servisem. Vzhledem k své výšce by měl umět bránit. Jde na něj chvála," řekl na adresu bývalého 202 cm vysokého srbského  reprezentanta kouč vicemistrů republiky Milan Fortuník.

Na prahu sezony by už měl být kádr Kladna kompletní. Pro lepší orientaci nabízíme konkrétní jména.

Na nahrávce budou mít trenéři k dispozici tři tvůrce hry Filipa Habra (Č. Budějovice), Jana Hrdého (Příbram) a Martina Blažka.

Na liberu bude Milan Moník, post univerzála obsadí Venezuelan Fabian Martinez, na bloku si budou konkurovat Adam Zajíček, Vladimír Sobotka a Polák Bartosz Cedzyński. Smečaři jsou Tomáš Hýský a zmíněný Miloš Vemić.

Dále budou k dispozici mladíci Matěj Koloušek (Příbram), Josef Vostárek (Dansport Praha) a Matyáš Jachnicki (Prosek).

Ti stejně jako další hráči jako např. Ondřej Lenc, Martin Syrůček nebo Štěpán Trojan budou k dispozici i druholigovému béčku.

Klub opustili Petr Šulista (Liberec), Adam Kozak (Zlín), Matt West (asi Brno), Marcel Gromadowski a David Konečný.

Co se týče přípravných utkání, budou hrát Kladenští první zářijový víkend turnaj v Příbrami, pak je čeká další turnaj v Hradci Králové, uprostřed září budou bojovat v Kladně O pohár primátora (Příbram, Karlovarsko a francouzské Nancy).

Přípravu zakončí šestidenní sérií zápasů v Belgii a Francii. Hned 29. září je čeká doma první mistrovský duel s Českými Budějovicemi.

Kladenský volejbal odkroutil v extralize desátou sezonu a jeho bilance není mezi českou elitou vůbec špatná. Získal dva tituly, třikrát skončil druhý a jednou třetí. Pouze jedinkrát si nezahrál play off.