Technology Florbal MB - Sokol Pardubice  

Vítěz základní části vs. nováček play-off. Již tyto indicie napovídají, že série nepřinesla velké drama. Boleslav nasázela ve čtyřech zápasech do sítě Sokolů celkem 36 gólů a hladce proklouzla do semifinále. Pouze ve třetím zápase se Pardubičtí dokázali Boleslavi vyrovnat a dokonce vyhrát první třetinu. Zkušenosti na straně Technologů se však projevily a zápas překvapením neskončil. Stejně tak celá série.

Konečný stav série: 4:0 (11:3, 10:1, 6:4, 9:4) – postupuje Mladá Boleslav.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

Ve čtvrtfinále 2014 se z tehdy senzačního postupu radoval celek z Otrokovic, letos však Chodov podobný scénář nepřipustil. Úřadující mistr z Jižního města se však při cestě do semifinále pořádně zapotil. Přesto, že nakonec Otrokovice nevyhrály ani jeden zápas, byly Chodovu vyrovnaným soupeřem. Zejména ve druhém, respektive třetím zápase se výhra Chodova rodila až v závěru, na horké palubovce Panterů dokonce až v prodloužení. Chodov tak dále může pomýšlet na zisk zlatého hattricku, nejdřív ho však čeká těžká semifinálová bitva.

Konečný stav série: 4:0 (7:2, 4:3, 5:4pp, 6:3) – postupuje Chodov

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Teka Střešovice

Až neuvěřitelně vyrovnaná série, ve které se z pěti utkání čtyřikrát prodlužovalo. Pevnější nervy ukázaly Vítkovice, které ani jedno prodloužení neprohrály a kráčí dál. Pro Tatran sezona končí neúspěchem, ačkoliv do série vstoupil jako uragán a v prvním zápase na venkovním hřišti deklasoval domácí 8:2 a potvrdil zlepšení formy od konce sezony. Od té doby však nezvládl ani jednu koncovku utkání, přesto se Vítkovice musely strachovat. Nakonec však svůj lehce překvapivý výběr soupeře potvrdily a diváci na Dubině se mohou těšit na semifinálové boje.

Konečný stav série: 4:1 (2:8, 4:3sn, 6:5pp, 4:3pp, 4:3pp) – postupují Vítkovice

FbŠ Bohemians - ACEMA Sparta Praha

Pražské derby bylo od začátku považováno za sérii bez většího favorita. Vyrovnané bitvy skončily hned čtyřikrát rozdílem jediné branky, všechny dokonce stejným výsledkem 5:4. Ačkoliv Bohemians byli pro oko diváka florbalovější, Sparťané lámali utkání zejména bojovností a zarputilostí. To se nakonec ukázalo jako klíčové. V rozhodujících momentech zápasů byla Sparta lepší a když bylo potřeba, měla v bráně Beneše, který držel Sparťany nad vodou. Vysoká efektivita Sparty v přesilovkách a vyhoření klíčových hráčů Klokanů v play-off a se taktéž ukázalo jako momentum série a do semifinále postupuje po 17 letech Sparta.

Konečný stav série: 1:4 (5:4pp, 2:4, 4:5, 4:5pp, 4:5) – postupuje Sparta

Playdown:

TJ Znojmo LAUFEN CZ - itelligence Bulldogs Brno - stav série: 3:2 (hráno na čtyři vítězná utkání)

FBC Liberec - Florbal Ústí nad Labem - stav série: 3:2 (hráno na čtyří vítězná utkaní)

Play-off 1. ligy mužů:

Havířov - Petrovice konečný stav série 3:0

MVIL Ostrava - Kladno konečný stav série 3:1

Black Angels - Start98 Praha konečný stav série 3:0

Karlovy Vary - Královské Vinohrady stav série 2:2

Autor: Jakub Štěpánek