VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Powerlifteři podpořili správnou věc

Kladno - Jsou akce, o nichž se referuje s radostí. Takové, které pomáhají dobré věci a dají vyniknout lepším stránkám lidské povahy.

16.11.2017
SDÍLEJ:

Silový trojboj na podporu Štěpána.Foto: Petr Šikola

Řadí se k nim i Silový trojboj na podporu Štěpána, uspořádaný kladenským sportovním klubem Dream Body Fitness. To proto byla v sobotu 11. listopaduv Oáze k vidění většíkoncentrace svalovců než obvykle. A ruku k dílu (tedy k čince) přiložily i na první pohled křehké dívky.

Jak se vlastně tohle sportovní klání zrodilo? Především díky neziskovému spolku Kouzelná přání.

„Propojujeme ty, kteří potřebují pomoc, s těmi, kdo jsou ochotni ji poskytnout. Jak sám název napovídá, shromažďujeme jednotlivá přání těch, kteří si je nemohou splnit vlastními silami, a zveřejňujeme je na našem ebu. A pak hledáme, jak by se mohla protnout s možnostmi dobrodárců, jak říkáme těm, kdo pomáhají,“ vysvětluje Dana Převorovská, jedna ze zakladatelek spolku.

Své přání takhle zveřejnila i maminka osmiletého Štěpána. Ten se potýká s centrální svalovou hypotonií a vzácnou tzv. autozomálně dominantní retardací 5. typu.

„Jezdíme dvakrát ročně do lázní, což naštěstí hradí zdravotní pojišťovna. Jenže s výjimkou robotických terapií, které pomáhají k vytvoření funkčních pohybových vzorců. Je to třeba robotem asistovaná chůze LOKOMAT, nebo korekce chůze v tzv. kosmickém oblečku," upřesňuje maminka a dodává, že efekt takové terapie je patrný až půl roku.

Její přání dokázal spolek propojit mimo jiné s klubem Dream Body Fitness. Ano, pomohla i dlouholetá známost Dany Převorovské s manažerem Romanem Zelenkou.

Ten dokresluje situaci: „Na začátku byla vlastně moje sestra, s níž zhruba v září paní Převorovská diskutovala možnosti, jak dobročinný spolek podpořit. Sestra přišla za mnou a mne zcela logicky napadlo uspořádat sportovní akci, v duchu našeho klubu. Zvolili jsme silový trojboj."

Podařilo se dát dohromady 12 970 Kč. Znamená to veškeré vybrané startovné, dobrovolné příspěvky závodníků i diváků a 10 % všech prodejů toho dne.

To vše pomůže Štěpánovi, který se i díky terapii poprvé postavil na vlastní nohy v pěti letech. A když jeho maminka říká, že pohybové aktivity zřetelně stimulují i jeho mentální pokrok, dává spojení se sportovci ještě větší smysl. Stačí jen lehce poopravit to známé klišé: ve zdravějším těle bude i zdravější duch.

Sportovní výsledky tentokrát nebyly tím hlavním, i rivalita mezi kluby šla pro jednou stranou. Všichni účastníci a jejich výkony pomohli dobré věci.

Přesto pro úplnost uveďme vítěze jednotlivých kategorií. O těch rozhodla celková nazvedaná váha, která se ale dělila váhou tělesnou, takže i lehčí závodníci dokázali pěkně zamíchat kartami.

Ženskou kategorii opanovala Nikola Kiclová celkovým nazvedaným výkonem 248 kg. Mezi juniory nenašel přemožitele Michal Viktora se 418 kg. Mužskou kategorii do 90 kg váhy vyhrál Martin Štopl výkonem 550 kg a nad 90 kg dominoval Michal Kadlec s 810 kg, který si zároveň vylepšil osobní rekord ve dřepu, když ho zaokrouhlil na 300 kg.

Jak naznačil manažer klubu David Fechtner, akce na podporu Štěpána nejspíš nezůstane ojedinělá.

„Rád bych, aby tento silový trojboj založil tradici jarních a podzimních dobročinných závodů."

 A pokud akce powerlifterů inspirovala další dobrodárce, na webu spolku se dozvědí, jak na to. Možnost pomáhat plnit kouzelná přání totiž není vymezena časem, nýbrž jen naší dobrou vůlí.

Text: Petr ŠIKOLA

Autor: Jiří Nagy

16.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U Kina Sokol bourala dvě auta, dva lidé byli zraněni.

U Kina Sokol bourala dvě auta, dva lidé byli zraněni

Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy.
84

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

OBRAZEM: Koncert ve Družci podpoří opravu věže kostela

Družec - Na sobotní podvečer připravil Obecní úřad v Družci Vánoční koncert. V kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupil lánský smíšený sbor Chorus Laneum řízený sbormistrem Vladimírem Doležalem.

OBRAZEM: V Barevné škole v Tuchlovicích pořádali vánoční jarmark

Tuchlovice - V Barevné základní škole Tuchlovice se uskutečnil jarmark. Kromě vánoční pohody a setkání s přáteli, čekaly návštěvníky jarmareční stánky s vánočními doplňky zhotovené dětmi.

Skvělá práce policie! Prvosledová hlídka dopadla ozbrojené lupiče

Kladno - Kladenský deník byl v sobotu v noci v Kladně-Švermově svědkem policejní akce. Celkem tři služební auta byla zaparkovaná v ulici nedaleko benzinového čerpadla Koloc Oil. Na místě byli jak uniformovaní policisté, tak kriminálka. Jak potvrdila v neděli dopoledne policejní mluvčí Vendulka Marečková, přepadena byla švermovská čerpací stanice. Policisté předvedli perfektní práci. Prvosledová hlídka lupiče dopadla neprodleně.

Drama vyznělo pro štastnější vojáky

Kladno - Na úspěšné bloky vyhráli neuvěřitelným poměrem 18:2 a celkově uhráli o šest míčů víc, přesto odešli poraženi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT