Lídr tabulky z Ústí nad Labem totiž nečekaně podlehl na palubovce pražského Wizardu 5:6. Satani si doma poradili s Chotěboří a mají stejně bodů jako Severočeši, kteří odehráli o jedno utkání víc.

Kladenští ale soupeře nikterak výsledkově neválcují. Přesně polovinu utkání vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Teď to bylo 3:2. Hosté dokonce velmi šťastným gólem vedli a vedení drželi až do závěru poločasu, kdy favorit během necelé minuty skóre otočil, což bylo logickým vyústěním jeho tlaku. Po změně stran odskočil na rozdíl dvou branek, a byť nezlomný soupeř snížil, konec si zkušeně pohlídali. Naopak sami neproměnili velkou desítku.

"Soupeři k nám jezdí s respektem a vyloženě defenzivní taktikou. Jako Chotěboř jsou velmi obětaví, bojovní a hrají s maximálním úsilím. Ze začátku sezony jsme vyhrávali vyšším rozdílem, teď už si soupeři dávají větší pozor," mínil Veselý a pochválil borce z východních Čech. "Musím říct, že velmi dobře bránili. Zablokovali nám mraky střel a ani po třetí obdržené brance to nezabalili," uvedl.

Jak bylo zmíněno, jede Kladno v dalším kole do Turnova, přičemž Ústí má volný los. "Je to naše první možnost brejku. Samozřejmě chceme uspět, taková utkání jsou ale psychicky náročná. Umíme být trpěliví a už několikrát jsme letos potvrdili vyspělost," řekl Veselý, jenž očekává v menší turnovské hale bouřlivé prostředí.