To porazilo před týdnem spíš fotbalovým výsledkem 1:0 Slaný a dokonale stejný kousek se mu povedl v sobotu proti Moribundus. Druhý nejhorší tým soutěže strašeckého brankáře Lišku ne a ne překonat, naopak na druhé straně stačila jediná přesná rána Ševčíka na tři body.

V neděli se Strašecí představilo doma proti Narku a tentokrát mu už jediný gól nestačil. Kročehlavští vsadili na své legendy, hlavně na brankáře Kotka, jenž inkasoval až pět minut před koncem a to už jeho tým měl náskok 2:0 po trefách Sojky a Zímy.

Zlou sérii proher zlomilo ve skupině A áčko Beer Stars, i když i proti Notoru to byla pořádná šichta. Zabrali hráči, kteří tak často neskórují. Dvakrát se trefil Šefčík a necelých pět minut před koncem Rojek. Závěr byl hodně hektický, poražení přišli o Martina Karase (trest ve hře za střet s Melkou), přesto snížili na 2:3. Na víc nebyl čas.

Některé zápasy jsme sledovali detailně. 

Vlci B – Černá Hvězda 5:4 (2:3, 1:0, 2:1)
Vlci B hrají letos jako vyměnění. Zatímco minulý rok jen taktak postoupili do play-off, letos suverénně vévodí skupině B. Tentokrát je čekal souboj s Černou Hvězdou, která bojuje o místo druhé. Do vedení se poněkud překvapivě dostala právě Černá Hvězda, když svojí první branku v letošním ročníku zaznamenal Jaroslav Pužman.

Vedení však mělo krátké trvání. Na druhé straně ihned vyrovnal rychlík Bakalár. Na konci 1. třetiny padly tři branky v rozmezí pouhé minuty a půl. Nejprve se prosadil nejproduktivnější hráč Hvězdy Janatka. O minutu později srovnal Vladimír Klíma a vteřinu před koncem úvodní části skóroval znovu Janatka. Po gólových hodech z konce 1. třetiny přišlo mírné střelecké trápení. Ve druhé části padla jen jedna branka. Těsně před koncem třetiny vyrovnal na 3:3 znovu Vladimír Klíma.

Ve 40. minutě nastartoval své rychlé nohy Bakalár, předběhl svého obránce a kličkou do forehandu posunul Vlky B do vedení. Černá Hvězda sice dokázala ještě vyrovnat, ale minutu a půl před koncem vše rozlouskl Forrai gólem z přesilové hry. Béčko Vlků tedy zvítězilo v nádherném zápase 5:4 a upevnilo si své vedení.

Nové Strašecí B - Narko Kročehlavy 1:2 (0:0,0:1,1:1)
V neděli už od devíti ráno hostili hráči Nového Strašecí B doma Narko. Domácí hráli předchozí zápasy čtyřikrát za sebou na kladenské Sítné, ve kterých dosáhli pouhých 6 branek, ale za to 8 bodů! I díky takto získaným bodům do tabulky skupiny B měli domácí náskok 9 bodů před hosty z Kročehlav. Ti si byli slabší střelecké potence domácích vědomi a řekli si, že tady se dá také uhrát nejtěsnější výsledek 1:0 a zápasovou taktiku postavili vyloženě na obraně a snaze nechat co nejméně práce pro gólmana Kotka.

První třetina přinesla tlak domácích, ale Narko odolalo a udrželo stav 0:0. Na začátku druhé třetiny se ojediněle dostal míček do rohu domácího celku v držení hostů a přihrávka před kasu našla pohotově reagujícího Lukáše Sojku, který míček nasměroval backhandem do horního růžku branky domácího brankaře Jakuba Lišky. Narko ještě více a usilovněji bránilo a udrželo vedení až do konce druhé části hry.

Hostům vyšla hned úvodní akce na začátku třetí třetiny, kdy po získání útočné třetiny šla přihrávka na střílejícího Onřeje Raka do druhé vlny, který pálil po zemi sice jen těsně vedle branky, ale míček se rychle odrazil zpět před pravou tyčku a kapitánovi hostů stačilo jen včas míček došťouchnout špičkou hole do branky na 2:0. Domácí to tak nechat rozhodně nehodlali a jen díky skvělým zákrokům brankáře Zbyňka Kotka zůstávalo vedení Narka dvoubrankové.

Až po točení stran přesně 5 minut před koncem se domácí dočkali snížení. Jiří Benda dostal přihrávku do mezikruží a tahákem po zemi mezi Kotkovi betony skóroval. Tlak domácích vrcholil a Narko šlapalo z posledního. Vítězství však udrželo i přes závěrečnou power-play domácích. Bodovou ztrátu v tabulce tak Narko snížilo na 6 a protože získalo o víkendu o jeden bodík více, než Slaný, dostalo se právě mezi Strašecí a Slaný na šestou příčku skupiny B.

Třebíz – Falcon 8:3 (1:0,2:1,5:2)
Když v souboji první Třebíze se třetím Falconem na začátku 3. třetiny snižoval kročehlavský Majer na 2:3, vypadalo to na dramatizaci utkání. Vzápětí mohl dokonce vyrovnat v tváří tvář Kotlářovi Kopecký, ale nadvakrát neuspěl. Ve 38. minutě se zjevil sám v pásmu Jiří Novák a zkompletoval hattrick – 4:2. O minutu později Chalupný přihrával pod sebe na Nevařila, jehož rána prošla až do branky.

Ve 41. minutě našel zpoza brány Bálek Nováka, jenž střelou pod víko vrátil Třebízi dvoubrankové vedení. Brankostroj pokračoval ve 43. minutě, kdy opět Novák vyslal Jiřího Podpěru, jenž pohotovým backhandovým blafákem nedal Drahokoupilovi šanci. Svoji One man show ukončil Novák chirurgicky přesnou dělovkou jen čtyři vteřiny poté, co sám vyhrál hned následujcíí vhazování ve středovém kruhu a připsal si pátou branku v utkání. Koncert ve 3. třetině uzavřel v přesilovce 4 na 3 Martin Bálek – 8:3.