Setkání, které trvalo hodinu, se po celou dobu neslo v přátelském duchu. Aby také ne, Volf s Kadlecem se dobře znají z dvouletého působení v jiném kladenském dresu, v tom hokejovém z osmdesátých let. A tak nemuseli hosté přijít ve společenském oděvu, což prozradil Michal Dědič. „Na setkání jsme přišli slušně oblečení, ale v obleku ne. Trenér Kadlec hrál s panem Volfem dlouho hokej, návštěva byla hodně přátelská," prozradil své dojmy z návštěvy dvaatřicetiletý obránce.

Zástupci Alpiqu s sebou nevzali pouze pohár pro mistra ligy v kategorii dospělých, ale také trofeje pro vítěze staršího dorostu a minipřípravek.
Primátor se během schůzky nezajímal jen o práci v klubu, ale také o budoucí plány hokejbalistů.

Ty v nejbližší době čeká blížící se exhibice proti Rytířům, ale také Světový pohár v Nitře, kde budou obhajovat loňský triumf. A následně ještě Československý pohár, jenž se bude konat rovněž ve slovenském městě pod Zoborom.

Hráči společně s trenérem nezapomněli na oplátku Milana Volfa pozvat na utkání proti hokejovým kolegům, které se bude konat ve středu 22. července od 18 hodin v městské hokejbalové aréně. „Primátor o tom ví a pokud přijde, budu rád. Jestliže ne, tak se nic neděje. Život jde dál. Je to dělané pro lidi a nebude to vyhrocené," sdělil Deníku Drahomír Kadlec.

Ten je také hodně v očekávání, právě jak se rozhodne Michal Dědič. Na začátek příštího týdne mají naplánovanou schůzku, při níž se trenér dozví, zda bude moci ještě se svým svěřencem počítat do následující sezony nebo bek svou kariéru ukončí.

Jak Kadlec naznačil, nemusí se jednat pouze o jednoho hráče.

„Zatím jsme nic neprobírali. Michal mi řekl, že by se mnou chtěl v pondělí během tréninku mluvit. Něco tuším, ale uvidíme, s čím přijde. Moudřejší budu poté, co mi řekne. Spousta kluků byla totiž po mistrovství světa na dovolené a zvláště z Alpiqu jich bylo hodně. Potřebují si odpočinout. Jsem zvědav, k jakému rozhodnutí někteří další hráči došli," dodal Kadlec.

ONDŘEJ JÍCHA