„I když posilovna není moje nejsilnější stránka, doufám, že budu z tvrdé přípravy profitovat,“ říká Procházka, který se v sobotu společně s Tupým představí na atletickém mítinku Jablonecká hala.

Tam by se vedle zmíněného Tomáše Staňka měli představit i další špičková koulaři - například Polák Michal Haratyk, Rumun Andrei Toader nebo Mohamed Hamza z Egypta.

Procházka a Tupý jsou stejně jako Staněk svěřenci trenéra Petra Stehlíka a cílí hlavně na letní sezonu. V ní by se chtěli kvalifikovat na mistrovství Evropy v Římě. „Šance - i když ne velká - vede přes ranking. Bude to chtít kvalitně závodit a sbírat body,“ zmiňuje Tupý.

„Chtělo by to začít nějakým hezkým výkonem,“ přeje si borec, jehož osobní rekord je 18,75 metru. „To jsem hodil v dešti na Julisce, a tak věřím, že bych se měl po kvalitní zimní přípravě zlepšit.“

Karlos Vémola na novinářském promítání svého filmu Karlos.
Vémola se dočkal filmu a dál sní o svém odkazu. MMA by chtěl vidět na olympiádě

Procházkovi se loni v Plzni vydařil dlouhý pokus 19,67 metru, a tak je v myšlenkách o kousek napřed. „Doufám, že se mi povede pěkný start do letošní sezony a pak to půjde dál podle představ,“ pokračuje.

Se spolupráce s Tomášem Staňkem jsou nadšení a oba z ní těží. „Je pro mě motivací, že bych se mu mohl jednou výkonnostně přiblížit,“ pokyvuje hlavou čtyřiadvacetiletý vrhač. „Tomáše je super sledovat,“ přidává se o rok mladší parťák.

„Obdivuju na něm, že se i v českých podmínkách dokázal dostat do světové špičky a přehodit astronomických dvaadvacet metrů,“ líčí. Oba si považují, že jim mnohonásobný medailista z velkých soutěží v řadě věcí poradí a s lecčím pomůže. „Postrkává nás na cestu, abychom mohli jít v jeho stopách,“ dodávají unisono.