Vše začalo v pátek 27. května na pražské Markétě, kde se konal první finálový závod Speedway Grand Prix juniorů do 21 let (SGP 2). Trio českých reprezentantů Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Daniel Klíma si postup do této série tří finálových závodů vybojovalo v kvalifikačních bojích a do pražského klání měl domácí pořadatel právo nasadit na posty dvou náhradníků (traťová rezerva) tuzemské závodníky. Volba padla na Matouše Kameníka z AK Divišov (v extralize hostuje za AK Slaný) a slánského Bruna Belana.

Samotný závod přinesl na těžké dráze zmáčené deštěm několik nebezpečných pádů, na který mimo jiné doplatil odstoupením Daniel Klíma.

Jinak naši jezdci předvedli velice dobrý výkon a dvojice Jan Kvěch a Petr Chlupáč se dokázala probojovat do finálové jízdy, Zde bohužel Kvěch pro defekt motocyklu

neodstartoval a Chlupáč nestačil jak na vítěze Mateusze Cierniaka z Polska ani Lotyše Francise Gustse.

Bruno Belan i Matouš Kameník vyjeli na ovál z pozice traťových rezerv shodně třikrát. Slánský jezdec vybojoval jeden bod a Matouš Kameník ani to, podstatné ovšem

je, že získali potřebné zkušenosti, které se jim můžou v budoucnu hodit.

Tři slovenské defekty Belana

Středoevropský pohár MACEC Cup zavítal v neděli na jediný slovenský plochodrážní stadion do Žarnovice. Směsice jezdců z Polska, Ukrajiny, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovenska a rovněž Česka nabídla poměrně vyrovnané klání. Na Slovensko cestoval i slánský závodník Bruno Belan, který se již představil i v úvodním podniku

v Maďarsku. V Žarnovici však zažil pekelně smolný závod , kdy své úvodní tři jízdy pro defekty nedokončil, dvakrát kvůli přetrženému řetězu a v jednom případě kvůli spálené spojce. Následovala malá náplast - vyhraná jízda a v závěrečné jízdě vybojoval bod. Celkový bodový zisk činil čtyři body a třinácté místo.

1.Robert Chmiel PL 15b.

2.Marko Levišin UA 13+3

3.Jakub Valkovič SK 13+2

4.Bartosz Szymura PL 13+NS

6.Matouš Kameník CZ 9b.

13.Bruno Belan CZ 4b.

Pardubice se povedly nejvíc

Svítkovský plochodrážní ovál byl po slovenské Žarnovici dalším dostaveníčkem jezdců bojující v MACEC Cupu. Třetí pokračování po náročném přesunu přineslo opět jasné vítězství polského jezdce Roberta Chmiela, který ani zde nenašel přemožitele.

Slánský Bruno Belan tentokrát - byť měl na přípravu svých strojů minimální časový prostor - předvedl bojovný výkon a pouze ve svém posledním vystoupení vyšel bodově naprázdno. I přesto získal slušných osm bodů a to mu zajistilo sedmou pozici ve výsledkové listině. Matouš Kameník opět potvrdil, že se lepší závod od závodu a vybojoval 10 bodů.

Nejlepším českým jezdcem však byl nestárnoucí jezdící manažer pardubické ZP Jaroslav Petrák, který obsadil čtvrtou příčku.

1.Robert Chmiel PL 15b

2.Bartosz Szymura PL 14b.

3.Marko Levišin UA 13b.

4.Jaroslav Petrák CZ 12b.

6.Matouš Kameník CZ 10b.

7.Bruno Belan CZ 8b.