„Gólů dostáváme na můj vkus dost. Musíme razantně zlepšit obrannou fázi, když chceme hrát o vyšší příčky než loni," nekompromisně prohlásil gólman loňského semifinalisty druhé nejvyšší soutěže a dodal zajímavý postřeh. Loni za celou základní část kapitulovalo Kladno pětašedesátkrát. Víc než třetinu z toho stihlo na podzim za tři kola!

„Není možné, abychom inkasovali pomalu osm gólů na zápas, na takový průměr není nikdo z nás zvyklý. Je to k zoufání," podotkl Cmíral s tím, že pro diváky jsou zápasy Kanonýrů atraktivní, méně už pro hráče a trenéry.

Na severu Čech podle něj nastoupili Kladenští laxně. Byli pozdě na balónku a prohrávali osobní souboje. Prohráli ji 0:3, a to byl také konečný rozdíl na konci utkání. „Třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře a myslím, že se Ústí strachovalo, abychom nedali šťastný gól, jako padaly jim," mínil dvoumetrový kladenský obr.

Do zápasu s Ostravou vstoupili Kanonýři dychtiví po vítězství a se snahou napravit před svými fanoušky předešlé porážky. Sice z první střely inkasovali, pak si ale do první přestávky vybudovali tříbrankový náskok. Stejně jako v Ústí to byl zároveň konečný rozdíl.

„Naštěstí pro nás," usmál se Cmíral a přiznal, že když se později Slezané dostali na nejtěsnější kontakt, nebylo mu dobře po těle. „Naštěstí nás to nakoplo. Do útoku to bylo super, jen tu obrannou fázi musíme zlepšit," poznamenal Cmíral s vírou, že konečný výsledek je nahodí na vítěznou vlnu.

Ocenil hru prvního útoku, na jehož hrotu hrála třígólová, ve dvaatřiceti letech už legenda klubu Leipner, čtyřmi góly se blýskl Richtr a hattrick se povedl i Nushartovi.

V nejbližších dvou kolech čeká Kladno cesta do Pelhřimova a pak hostí ambiciózní, první Českou Lípu.