Trenér vítězů Milan Fortuník mínil, že se v zápase trápili. "Přesto jsme dotáhli utkání do pátého setu. Z toho pohledu mě mrzí, že jsme špatně řešili některé situace. Soupeř byl pořád o krůček napřed a asi zaslouženě zvítězil," uvedl.

Kladno v elektrizující atmosféře natřískané haly v utkání dvěma dramatickými koncovkami dvakrát vyrovnalo. V tie breaku tahali za delší konec Západočeši. Jejich kouč Jiří Novák byl rád, že byli první, kdo dokázal v této sezoně v kladenské hale vyhrát.

 "Po zvládnuté první sadě to byla tahání o každý balon. Pokud mohu mluvit za nás, tak jsme technicky hráli lepší zápasy, na to se ale historie neptá. Vítězství je vítězství," prohlásil.

Kapitán vítězů Ondřej Hudeček mínil, že to v důležitých momentech vyloženě ubojovali. "Doufám, že můžeme podat lepší výkon," podotkl.

Důležitý moment utkání a možná celé série přišel v prvním setu, kdy se při servisu zranil kladenský univerzál David Konečný. S absencí nejúdernějšího hráče se Kladenští složitě vyrovnávali. "Z nesouhry pramenili naše chyby. Nevydrželi jsem konstantně tlačit a výpadky nás srážely," posteskl si blokař Vladimír Sobotka.

Kladno přišlo v sezoně o výtečného univerzála Marcela Gromadowskeho a v úvodním finále o zmíněného klíčového útočníka Konečného, jenž zápas od poloviny první sady sledoval z lavičky.

Utkání prý vnímal víceméně až od druhého setu, protože v prvním měl dost starosti sám se sebou.

"Jsem pyšný na kluky, jak dřeli a bojovali. Odměnou jim byl tie break, který rozhodlo pár maličkostí. Pokud udržíme nastolenou bojovnost, tak z nedělního utkání nemám obavy," řekl s tím že příčinu bolesti v boku určí až vyšetření. Až pak se uvidí, nakolik do finálové série zasáhne.

"Jeho zranění utkání ovlivnilo, nevím však jak moc," řekl kouč Fortuník. "Každý tým, který by přišel o svého univerzálního hráče, by s tím měl samozřejmě problémy," doplnil jeho protějšek Novák. Jeho účko Filip Rejlek zaznamenal 33 bodů.

Kladno - Karlovarsko 2:3.
Sety: -18, 26, -21, 23, -10. Čas: 140 minut. Diváci: 1200.
Kladno: West (4), Zajíček (15), Hýský (16), Šulista (20), Sobotka (9), Konečný (1), libero Moník. Střídali: Bouza (8), Trojan, Blažek.