Po dvou utkáních druhého kola play-down prohrávají s Ostravou 0:2 a pokud prohrají jeden z dvou víkendových zápasů v domácí hale, tak se po jednoročním působení s nejvyšší soutěží najisto rozloučí.

V ostravské hale podlehli v prvním duelu 3:7 a druhý den si připsali patnáctou extraligovou porážku v řadě, tentokrát 3:6.

„Chtěli jsme se vracet za stavu 1:1, leželo to tam," „Chtěli jsme se vracet za stavu 1:1, leželo to tam," litoval promarněné šance trenér FBC Petr Ďarmek.

O osudu prvního utkání rozhodla úvodní třetina, v druhém zase poslední. „Jinak mezi zápasy moc velký rozdíl nebyl. V jednom jsme nevyužili přesilovku za stavu 4:3, ve druhém za stavu 3:2," přiblížil Ďarmek důležité fáze zápasů s tím, že je složité se na takové věci jako početní výhody připravit, když nemohou trénovat v kompletním složení.

Co ale trenéra těšilo, byla hra mladých odchovanců Kladna, kteří by měli být základem nově se rodícího týmu. Tím současným letos prošlo třiatřicet hráčů. 

Kladno stále nehází flintu do žita. Naděje, že si zahrají s druhým celkem I. ligy o účast v nejvyšší soutěži stále žije.

„Ostrava není mužstvo, které bychom nemohli dvakrát porazit," tvrdil kladenský kormidelník před sobotním utkání, jež v hale Bios u zimního stadionu v Kladně začíná v 19.15 hodin.

Případný čtvrtý zápas by byl na programu na stejném místě v neděli v 17.00 hodin.

Další sobota je termínem možného pátého zápasu v Ostravě.